Powtorka programu - Poranek w Nowinkach

„o Złoty Indeks PK"

Prawie czterdziestu tegorocznych maturzystów zostało nagrodzonych dodatkowymi punktami w rekrutacji na studia w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „O Złoty Indeks PK". Uroczyste rozdanie certyfikatów odbyło się 13 kwietnia.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na przedmioty ścisłe, bardzo istotne na studiach technicznych. W związku z tym zawodnicy rywalizują w dwóch dyscyplinach: matematyce i chemii. Do I etapu zarejestrowało się 309 osób: 264 z matematyki i 45 z chemii; to o 164 osoby więcej niż w roku ubiegłym.

Drugi etap rywalizacji w dziedzinie matematyki pozwolił zdobyć po 100 punktów 11 najlepszym oraz po 50 punktów w ramach nagrody II stopnia kolejnym 18 osobom. Ponadto, w dziedzinie chemii 9 maturzystów również uzyskało 100 punktów. Zwycięzcy będą mogli wykorzystać dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na dowolny kierunek na Politechnice Krakowskiej (z wyłączeniem kierunków na Wydziale Architektury i kierunku inżynierii wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym).

Laureatom konkursu nagrody wręczał prorektor do spraw studenckich prof. dr hab. inż. Marek Stanuszek.

Pełną listę laureatów znajdziecie na stronie głównej uczelni.