Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach

O Tadeuszu Kościuszce na PK

W dniach 24 i 25 marca Politechnika Krakowska będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej „Tadeusz Kościuszko. Historia, współczesność, przyszłość. Relacje i zależności”.

Konferencja wpisuje się w obchody Roku Tadeusza Kościuszki. Na program konferencji składa się kilkanaście wykładów, dyskusje i wystawy. Wystąpią prelegenci z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz z Macquarie University z Australii i Kosciuszko Museum w Solurze (Szwajcaria).

Konferencja odbędzie się w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Politechniki Krakowskiej „Działownia” na kampusie przy ul. Warszawskiej 24.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie internetowej: www.konferencjakosciuszko.pk.edu.pl.