Kiss - God Gave You Rock&Roll To You

Nowy termin 45. Biegu Kościuszkowskiego

Tegoroczne obchody rocznicy insurekcji kościuszkowskiej miały składać się z dwóch części – historycznej i sportowej. Pierwsza z nich odbyła się zgodnie z planem, tj. 24 marca br., zaś zmagania sportowe zostały przeniesione na inny termin, który właśnie został podany przez organizatorów. 45. Bieg Kościuszkowski wystartuje już w najbliższy wtorek, tj. 25 kwietnia.

Bieg Kościuszkowski organizowany jest przez Politechnikę Krakowską, Klub Uczelniany AZS PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK. Wydarzenie służy upamiętnieniu postaci Tadeusza Kościuszki oraz przysięgi, którą złożył on narodowi polskiemu 24 marca 1794 r. na krakowskim rynku. Pierwszy Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki odbył się w 1977 r. z inicjatywy Edwarda Surdyki, Piotra Jeża i Jana Żurka.

Areną tegorocznych sportowych zmagań będzie – podobnie jak w 2022 r. – kampus główny Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Bieg Kościuszkowski odbędzie wyjątkowo 25 kwietnia br.

45. Bieg Kościuszkowski rozegrany zostanie w następujących kategoriach:

• Bieg sztafetowy kobiet – 4 x 1 okrążenie;
  • Bieg sztafetowy mężczyzn – 5 x 1 okrążenie;
  • Bieg VIP-ów – 1 okrążenie trasy;
  • Bieg sztafetowy osób z niepełnosprawnościami  – 4 x 1 okrążenie;
  • Bieg pracowników w ramach Memoriału im. Edwarda Surdyki – 1 okrążenie.

Zgłoszenia do udziału we wszystkich biegach są przyjmowane poprzez elektroniczny formularz. Jest on dostępny wraz z Informatorem i Regulaminem Biegu na stronie Politechniki Krakowskiej