Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

06.05
2022
Nowe trendy w metrologii – konferencja z udziałem ekspertów PK

Nowe trendy w metrologii – konferencja z udziałem ekspertów PK

 
Nowe trendy w metrologii – konferencja z udziałem ekspertów PK
Pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Metrologicznej „New trends in metrology” odbędzie się w dniach 17–19 października w Lublinie. Wydarzenie organizuje Polska Unia Metrologiczna.


Głównymi prelegentami będą: prof. Janusz Gajda z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, prof. Jerzy Sładek z Politechniki Krakowskiej, prof. Paolo Carbone z Uniwersytetu w Perugii i prof. David Macii z Uniwersytetu w Trydencie.

 

Polska Unia Metrologiczna została utworzona 30 sierpnia ub.r. Jej biuro znajduje się na Politechnice Lubelskiej. Do Unii przystąpiło już ponad 30 uczelni i instytutów badawczych. Głównym celem jest integracja polskich instytucji zajmujących się metrologią. Działania w ramach PUM koncentrować się będą m.in. na współpracy z przemysłem i otoczeniem biznesowym. Jednym z priorytetowych zadań jest inwentaryzacja stanu aparaturowego krajowej metrologii pod hasłem „Powszechny spis metrologiczny”. Ponadto naukowcy opracują i wdrożą system wsparcia kadry. Będzie on obejmował staże dla młodych pracowników nauki, w tym także studentów, pomoc przy doktoratach wdrożeniowych, udział w badaniach, kursach i szkoleniach z zakresu metrologii.

Polska Unia Metrologiczna organizuje także Międzynarodową Konferencję Metrologiczną „New trends in metrology”. Pierwszą edycję zaplanowano w dniach 17–19 października w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej.

Więcej o konferencji:

https://konferencja-pum.pollub.pl/

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners