Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Eastwestrockres - Kawalek Szczescia
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

19.09
2019
Noc Księgarń po raz pierwszy

Noc Księgarń po raz pierwszy

 
Noc Księgarń po raz pierwszy
Już jutro - 20 września - w całej Polsce po raz pierwszy odbędzie się Noc Księgarń. Również w Krakowie będzie można uczestniczyć w wielu wydarzeniach przygotowanych na tę okazję. W programie m.in. spotkania autorskie, koncerty i tańce.
 
Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest dystrybutor książek OSDW Azymut. To pierwsza odsłona tego wydarzenia w Polsce. Jak przyznaje organizator, ma to pomóc w promocji niezależnych księgarń, które z roku na rok zmagają się z problemami na rynku książki.
 
– W dobie wielu problemów na polskim rynku książki nie jest łatwo prowadzić księgarnię stacjonarną – mówi Dorota Bachman z OSDW Azymut. – Małe, rodzinne biznesy, prowadzone od pokoleń, upadają. Dlatego postanowiliśmy zorganizować dużą i głośną akcję i zaprosić Polaków w gościnne progi wielu przepięknych księgarń i antykwariatów.
 
Co nas czeka w Krakowie?
Krakowskie księgarnie przygotowały dla odwiedzających sporo propozycji. O 18.30 Karakter (ul. Tarłowska 12) zaprasza na czytanie na głos nowego przekładu pierwszego tomu „W poszukiwaniu utraconego czasu” Prousta. Czytanie potrwa 24 godziny i zakończy się w sobotę. W Księgarni pod Globusem będzie można się spotkać z litewską pisarką Kristiną Sabaliauskaitė, autorką świetnie przyjętych w Polsce powieści historycznych z cyklu „Silva rerum”. Początek o 19.00. Główna Księgarnia Naukowa zaprasza na koncert krakowskiego zespołu Kirszenbaum, a De Revolutionibus na wspólne rozważania dotyczące książki Denisa Duttona „Instynkt sztuki”. Antykwariat Abecadło (Kościuszki 18) o 20.00 zaprasza na Haiku Music, czyli pokaz tańca butoh przy improwizacji muzycznej na misy, głos i perkusjonalia, inspirowany książkami i działalnością antykwariatu. Oprócz tego na wszystkich będą czekać rabaty na różne publikacje, jak i kawa, herbata i domowe ciasto.
 
Potańcówka w księgarni
„Czy tańczyliście kiedyś w księgarni?” – pyta Massolit Books & Cafe. Księgarnia przy Felicjanek 4 również przygotowała dla czytelników ciekawe propozycje. Jedną z nich bez wątpienia jest wieczór taneczny, który rozpocznie się o 18.30.
– Wieczór umili nam jeden z zaprzyjaźnionych dj-ów, który zagra dla Was funkowo i „pod nóżkę”. Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby zatańczyć w przestrzeni, w której zazwyczaj muzyka jest tylko tłem do lektury – zachęca do odwiedzin księgarnia. Oprócz tego na wszystkich będą czekać ciasta, przekąski, kawa i inne przysmaki. Księgarnia Wydawnictwa Austeria przy Szerokiej 16 zaprasza natomiast na „Dzikie Kozy. Performatywne Czytanie Poezji”. Zostaną odczytane wiersze z popularnego tomiku „Moja Dzika Koza. Antologia Poetek Jidysz” wydawnictwa Austeria. Trzy różne performerki będą odczytywały wiersze poetek jidysz wieczorem, na podwórku przed Synagogą Poppera. Początek o 19.30.
 
Przy Krasińskiego o Moniuszce
W swoje progi zaprasza również MOCAK Bookstore przy Lipowej 4 i Polskie Wydawnictwo Muzyczne przy al. Krasińskiego 11a, które organizuje świętowanie obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Nie zabraknie warsztatów muzyczno-plastycznych dla dzieci czy ozdabiania toreb z wizerunkiem kompozytora dla dorosłych. W programie muzyka grana na żywo i pokaz filmów dotyczących pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu polskich śpiewaków operowych: Tomasza Koniecznego, Iwony Sobotki, Urszuli Kryger oraz Ryszarda Minkiewicza. Od godziny 18:00 specjalne rabaty w księgarni od 20 do 50%. Na warsztaty dla dzieci obowiązują wcześniejsze zapisy pie@pwm.com.pl. Początek o 18.30.
 
Na Noc Księgarń zaprasza również Fundacja Poemat Fankomiks przy ul. Batorego 2. Od 18.00 potrwa Dyskusyjny Klub Czytelniczy. Rozmowę dotyczącę komiksu „Monster” Naoki Urasawy poprowadzi Jan Sławiński. Spółdzielnia Ogniwo zaprasza do swojej siedziby przy ul. Paulińskiej od godziny 19.00. W programie spotkanie autorskie z Moniką Borys, autorką książki „Polski bajer. Disco Polo i lata 90.”, jak i potańcówka przy audio i teledyskach z tej epoki. Księgarnia Franciszkańska zachęca do udziału w wydarzeniu „Dobranocka ze świętą Klarą”. Poprowadzi je Maria Pawlisz, autorka wierszowanej „Historii św. Klary”. O 20.00 rozpocznie się koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja będący muzyczną opowieścią o św. Franciszku. O 21.15 nadejdzie czas na nocne zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka z Asyżu. Jakie tajemnice skrywa? Przekonamy się 20 września.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners