Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

JAMIROQUAI - Alright
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

21.11
2019
Nie żyje wieloletni współpracownik Radia Nowinki…

Nie żyje wieloletni współpracownik Radia Nowinki…

 
Nie żyje wieloletni współpracownik Radia Nowinki…
W wieku 80 lat zmarł Jan Forowicz, wychowanek Lwowskiej inteligencji, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, a następnie - Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.


Pan Jan aktywnie współtworzył Wolne Radio Nowinki, o czym szeroko wspominał na łamach książki “Wolne Radio Nowinki : wspomnienia ze studiów w Politechnice Krakowskiej”. Był także autorem Regulaminu Radia Studenckiego, który został przyjęty przez wszystkie ośrodki akademickie w kraju.

W swojej niezwykle barwnej dziennikarskiej karierze publikował na łamach dziennika "Rzeczpospolita", był redaktorem naczelnym miesięcznika “Polska“. W dorobku miał także setki publikacji najróżniejszego rodzaju od relacjonowania konferencji prasowych rządu, przez dziesiątki reportaży. Był pracownikiem PAP, a także kontraktowym dyrektorem agencji PAI-Press.

Za swoja działalność dziennikarską był wielokrotnie odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Zasługi dla ZHP, Złotą Odznaką Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Redakcja Radia “Nowinki” składa najszczersze wyrazy współczucia oraz łączy się w żałobie z bliskimi zmarłego.

 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners