Stereophonics - 01 Stereophonics - We share the same sun

2024
Naukowa Sesja Mistrzów i nagrody Santander dla najlepszych studentów oraz doktorantów

We wtorek, 11 czerwca br., na Politechnice Krakowskiej odbyła się Naukowa Sesja Mistrzów, w czasie której zaprezentowały się najlepsze uczelniane koła naukowe – zdobywcy krajowych i międzynarodowych nagród. Wydarzeniu towarzyszyło także uroczyste rozdanie Nagród Santander dla studentów i doktorantów Politechniki Krakowskiej 2024, którzy wyróżnili się aktywną działalnością na rzecz uczelni, a także poza nią. W Naukowej Sesji Mistrzów wzięli udział m.in.: rektor PK prof. Andrzej Szarata, prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer i zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Maria Klaman.

Grupa Santander już w 1996 r. uruchomiła pionierską inicjatywę wspierającą edukację, wejście na rynek pracy i przedsiębiorczość społeczeństwa. Dzięki niej wsparcie uzyskało już ponad 1 500 000 osób i firm. Wśród nich są także studenci Politechniki Krakowskiej i doktoranci Szkoły Doktorskiej PK. Wręczone podczas Naukowej Sesji Mistrzów nagrody (każda o wartości 2 tys. zł) stanowią wyraz docenienia ich zaangażowania i aktywności. W gronie laureatów programu Santander znalazło się aż 25 osób. W procesie selekcji kandydatów brane były pod uwagę następujące kwestie: aktywność naukowa i osiągnięcia akademickie, takie jak wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne, sportowe, czy zaangażowanie społeczne i zaangażowanie na rzecz uczelni.

Wręczenie nagród Santander towarzyszyło tegorocznej, kolejnej już edycji Naukowej Sesji Mistrzów. To niezwykłe wydarzenie organizowane jest przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej oraz jednostkę wspierającą studenckie projekty naukowe – FutureLab PK. Naukowa Sesja Mistrzów to doskonała okazja do tego, by zapoznać się z działalnością uczelnianych kół naukowych i ich wynalazkami.

Z listą beneficjentów programu „Nagrody Santander dla studentów i doktorantów Politechniki Krakowskiej 2024" oraz z uczestnikami Naukowej Sesji Mistrzów możecie zapoznać się na stronie internetowej Politechniki Krakowskiej.