Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

OneRepublic - Made For You
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

19.09
2017
Narodowy Kongres Nauki w Krakowie

Narodowy Kongres Nauki w Krakowie

 
Narodowy Kongres Nauki w Krakowie
W Krakowie trwa Kongres Nauki Polskiej. Przed południem Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, ogłosił główne założenia Konstytucji dla Nauki, czyli nowej ustawy wprowadzającej istotne zmiany na polskich uczelniach.

19 i 20 września w Krakowie analizowane będą konkretne propozycje całościowych regulacji ustawowych. Poszczególnym obszarom regulowanym przez nową ustawę zostaną poświęcone nie tylko wystąpienia i panele NKN, lecz także seminaria, na których będzie okazja do zgłoszenia uwag i propozycji w poszczególnych częściach projektu ustawy.

Narodowy Kongres Nauki to podsumowanie wielomiesięcznej debaty środowiskowej. Od października 2016 r. do czerwca 2017 r. w dziewięciu ośrodkach akademickich odbyły się konferencje programowe NKN poświęcone kolejnym obszarom problematyki związanej z tworzeniem projektu nowych regulacji dla nauki i szkolnictwa wyższego. Odbyło się też wiele innych spotkań, debat i konsultacji.

Narodowy Kongres Nauki jest początkiem ponad dwumiesięcznego okresu konsultacji nowej ustawy, po którym projekt zostanie skorygowany i przekazany rządowi i parlamentowi.

Więcej informacji o NKN oraz projekt nowej ustawy na: konstytucjadlanauki.gov.pl.

 

Fot. www.nauka.gov.pl

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners