Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Red Hot Chili Peppers - Give It Away
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

19.11
2015
Narodowe Centrum Nauki sfinansuje projekty naukowców PK

Narodowe Centrum Nauki sfinansuje projekty naukowców PK

 
Narodowe Centrum Nauki sfinansuje projekty naukowców PK
Projekty badawcze dr. inż. Przemysława Jodłowskiego i dr. inż. Adama Gąski z Politechniki Krakowskiej będą finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w rozstrzygniętym właśnie konkursie SONATA 9.


NCN przekaże 339 200 zł na pracę „Sonochemia jako narzędzie do aktywacji katalizatorów. Badania in situ i operando dr. inż. Przemysława Jodłowskiego z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, a kwotą 295 200 zł sfinansuje projekt „Modelowanie dokładności 5-osiowych struktur kinematycznych o zdolności wzajemnej orientacji, wykorzystujących w łańcuchu kinematycznym zarówno pary przesuwne jak i obrotowe” dr. inż. Adama Gąski z Wydziału Mechanicznego.


W konkursie SONATA 9 złożono 724 wnioski, z czego do finansowania wyłoniono 142 na kwotę niemal 54,5 mln zł. To konkurs na projekty badawcze realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy doktora, uzyskany do 5 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Jego celem jest wsparcie osób rozpoczynających karierę naukową w prowadzeniu innowacyjnych badań o charakterze podstawowym z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury lub oryginalnego rozwiązania metodologicznego.


„Łącznie w rozstrzygniętych po raz dziewiąty konkursach OPUS, PRELUDIUM i SONATA polscy naukowcy złożyli do Narodowego Centrum Nauki 4263 wnioski. Finansowanie na łączną kwotę niemal 355 mln zł otrzyma ponad 21 proc. z nich” - informuje w komunikacie Narodowe Centrum Nauki.


Listy rankingowe wszystkich projektów zakwalifikowanych do finansowania w konkursach OPUS 9, PRELUDIUM 9 i SONATA 9 wraz z popularnonaukowymi opisami projektów znajdują się pod adresem: www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2015-11-16-opus9-preludium9-sonata9

 

źródło: pk.edu.pl

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners