Wnioskodawcami o dotację w ramach działania Proof of Concept są organizacje badawcze, które wskazują głównego wykonawcę projektu oraz twórcę lub współtwórcę wyników badań, które stanowią podstawę do realizacji projektu PoC.
Osoba odpowiedzialna za projekt będzie pracownikiem wnioskodawcy w wymiarze nie mniejszym niż 0,5 etatu. Ciekawostką jest to, że o dotację mogą się ubiegać badaczki i badacze na każdym etapie kariery naukowej, nawet przed uzyskaniem stopnia naukowego.
Celem działania Proof of Concept jest weryfikacja postawionej we wniosku hipotezy badawczej poprzez przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych. Efektem tych badań powinien być postęp w kierunku komercjalizacji projektu. Istnieje również możliwość realizacji projektów we współpracy z przedsiębiorstwem, jednak wsparcie finansowe przyznawane jest wyłącznie organizacjom badawczym.
Ważne jest, że zakres tematyczny projektów, które mogą otrzymać finansowanie, nie jest ograniczony do poszczególnych dziedzin nauki, ale odnosi się do priorytetów ujętych w wykazie Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Każdy projekt może otrzymać finansowanie do maksymalnej wysokości 700 tys. złotych, przyznawane na okres maksymalnie 12 miesięcy. Warto jednak zaznaczyć, że finansowanie nie obejmuje badań podstawowych.
Jeśli jesteś zainteresowany/a uzyskaniem więcej informacji na temat Proof of Concept, zapraszamy do odwiedzenia strony: [https://www.fnp.org.pl/oferta/proof-of-concept-poc-feng/](https://www.fnp.org.pl/oferta/proof-of-concept-poc-feng/). Tam znajdziesz szczegółowe informacje na temat warunków, procedur i możliwości finansowania projektów badawczo-rozwojowych. Nie przegap tej szansy na rozwinięcie swoich badań i weryfikację hipotez!