Keane - Silenced By The Night

Nabór do piątej edycji programu Bekker NAWA

Program oferuje Stypendystom możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji części kształcenia doktorskiego, realizacji prac badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy, pozyskania materiałów do pracy naukowej oraz nawiązania długofalowych relacji z zagranicznymi zespołami naukowymi.

W ramach edycji 2018 – 2021, beneficjenci realizowali/realizują swoje projekty w najlepszych ośrodkach na świecie, plasujących się na najwyższych lokatach w renomowanych rankingach. Wskazać tu można choćby na: California-Berkeley, California Institute of Technology, Cambridge, Columbia, Harvard, Massachusetts Institute of Technology, Oxford, Princeton, Stanford oraz University of Chicago.

- Program Bekker NAWA stwarza doktorantom i naukowcom z polskich instytucji akademickich i naukowych możliwość wyjazdów na stypendia naukowe do najlepszych zagranicznych ośrodków akademickich i badawczych – mówi dr Grażyna Żebrowska, Dyrektor NAWA. – To szansa na współpracę z światowej sławy autorytetami w danej dziedzinie, rozwój indywidualnych karier, ale też przenoszenie dobrych praktyk do ośrodków macierzystych – podkreśla dr Grażyna Żebrowska.

Nabór wniosków w tegorocznej edycji prowadzony jest w terminie od 17 marca do 10 maja 2022 r.

Beneficjenci poza stypendium otrzymają również dodatek moblinościowy oraz dodatek na członków rodziny, jeśli będzie ona uczestniczyła w wyjeździe stypendialnym.

Wnioski należy składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA

Dlaczego warto wziąć udział w programie Bekker NAWA? No to pytanie najlepiej odpowiedzą stypendyści programu. Ich relacje są dostępne na stronie: