Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

DUCH - Czarne koła
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.02
2018
Na rowerze w ekstremalnym mrozie

Na rowerze w ekstremalnym mrozie

 
Na rowerze w ekstremalnym mrozie
Valerian Romanovski znów w akcji. We wtorek 6 lutego w Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych Politechniki Krakowskiej śmiałkowie znani z Projektu VR rozpoczną przygotowania do nowego, ekstremalnego wyzwania: 1000 km na rowerze z Jakucka przez Góry Wierchojańskie do Ojmiakonu.

W trakcie eksperymentu temperatura w komorze termoklimatycznej osiągnie co najmniej -50 stopni Celsjusza, a odczuwalna, przy symulacji podmuchów wiatru, będzie jeszcze niższa. Komora zostanie naśnieżona i oświetlona w sposób imitujący zmianę pór dnia i nocy. Część uczestników eksperymentu, w tym Valerian Romanovski, będzie przebywać w arktycznym mrozie nawet do 100 godzin. W tym czasie ludzie i sprzęt poddawani będą wszechstronnym próbom i badaniom - medycznym, psychologicznym, technicznym. Prowadzone będą przez specjalistów z kilku jednostek naukowych Politechniki Krakowskiej i Akademii Wychowania Fizycznego.

Testy w komorze termoklimatycznej poprzedzi briefing prasowy we wtorek 6 lutego o godz. 10.30. Projekt pn. „Oswajamy Mróz” odbywa się pod patronatem rektorów Politechniki Krakowskiej i Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych Politechniki Krakowskiej zlokalizowane na kampusie Wydziału Mechanicznego PK (al. Jana Pawła II 37) to unikatowe w Polsce i Europie Środkowowschodniej centrum naukowo-dydaktyczne, gdzie realizowane są interdyscyplinarne badania obiektów inżynierskich w warunkach skrajnych narażeń klimatycznych i środowiskowych - w skrajnie niskich i wysokich temperaturach, przy ekstremalnej wilgotności lub nasłonecznieniu, a także przy narażeniach spowodowanych opadami atmosferycznymi. W komorze termoklimatycznej PK można także badać odporność na skrajne narażenia klimatyczne ludzi. Odbywają się w niej szkolenia ratowników medycznych, trenujących m.in. procedury postępowania w warunkach ratowania pacjentów w hipotermii.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners