Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Red Hot Chili Peppers - Otherside
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

14.01
2021
Mongolska jurta na Wydziale Mechanicznym i jej mieszkaniec bohaterami programów telewizyjnych

Mongolska jurta na Wydziale Mechanicznym i jej mieszkaniec bohaterami programów telewizyjnych

 
Mongolska jurta na Wydziale Mechanicznym i jej mieszkaniec bohaterami programów telewizyjnych
Piotr Śliwiński najpierw ukończył budownictwo na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, a następnie ruszył w swoją pierwszą podróż dookoła świata.

Odbył ich do tej pory dwanaście. Co więcej, postanowił też zdobywać najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów. W 2018 r. wyszedł na Mount Everest. Aż w końcu przyszedł rok 2020 i pandemia koronawirusa, która pokrzyżowała Złotemu Wychowankowi PK kolejne plany podróżnicze. Od czego jednak kreatywność i zaprzyjaźniona uczelnia? I tak na kampusie Wydziału Mechanicznego stanęła mongolska jurta, w której Piotr Śliwiński mieszka od marca minionego roku.  
 
Przy budowie jurty pomagali Piotrowi Śliwińskiemu obywatele Mongolii i Etiopczyk. Z praktycznym wsparciem pospieszyli też pracownicy Politechniki Krakowskiej, którzy m.in. przygotowali namiot na trudne warunki jesienno-zimowe. Piotr Śliwiński już po raz trzeci w życiu zamieszkał na terenie PK. Najpierw – dość standardowo – w czasie studiów na Osiedlu Studenckim w Czyżynach. Po raz drugi podróżnik miał okazję spędzić kilka dni na Politechnice w niezwykłej placówce badawczej uczelni – Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych, gdzie w temperaturze obniżonej do -50 stopni Celsjusza przygotowywał się do wyprawy na Dach Świata. Wreszcie przyszła kolej na jurtę. 
 
Niezwykły mieszkaniec Politechniki Krakowskiej i jego egzotyczny dom przyciąga uwagę mediów. Ostatnio absolwent PK był bohaterem dwóch programów Telewizji Polskiej: reportażowego cyklu pt. „Głębia ostrości” oraz „Teleexpressu”. 
 
 
 
 
 
O niecodziennym pomyśle podróżnika mogliśmy już kilkukrotnie przeczytać na łamach miesięcznika „Nasza Politechnika”, w numerach: wrześniowym, październikowym i grudniowym. 
 
 
Piotr Śliwiński ukończył budownictwo na Politechnice Krakowskiej w 2006 r. Od tego czasu 12-krotnie okrążył kulę ziemską, za każdym razem zmieniając trasę, odwiedzając nowe miejsca i wykorzystując różne środki transportu. Jedną z takich podróży odbył 53-letnim polskim traktorem „Ursus”. Piotr Śliwiński jest także przedsiębiorcą. Podróżnik nie zapomina o PK i współpracuje z uczelnią, m.in. ze Stowarzyszeniem Wychowanków Politechniki Krakowskiej. W 2018 r. został laureatem Złotej Księgi Wychowanków. Jest pasjonatem szachów, karate (niebieski pas), paralotniarstwa (licencja pilota kategorii L – Polska, Włochy, Nowa Zelandia, Australia).
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners