Bruce Springsteen - We Take Care Of Our Own

Mikołaje z PK zabierają się do pracy

15 listopada wystartuje akcja „Studenci Dzieciom – Mikołajki”. Już po raz 30. studenci PK będą zbierać pieniądze na prezenty dla dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Organizatorem akcji jest Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej.

Wolonatriuszem może zostać każdy. Wystarczy wypełnić formularz on-line do którego link znajduje się na fanpage wydarzenia na portalu Facebook. Patronat honorowy nad akcją objęli rektor Politechniki Krakowskiej, prof. Jan Kazior oraz prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Mikołajkowi wolontariusze będą kwestować m.in. na rzecz podopiecznych:

• Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego „Dzieło Pomocy Dzieciom” przy ul. Rajskiej 10 w Krakowie;
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5 „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” przy ul. Spadochroniarzy 1 w Krakowie;
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Poczty Polskiej w Skawinie;
  • Domu Dziecka w Bochni.

Koniecznie posłuchaj rozmowy z gościem „Poranka w Nowinkach”, koordynatorem akcji „Studenci Dzieciom – Mikołajki”, Jakubem Kurandą.