Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

D¿em - Czerwony Jak Ceg³a
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

13.12
2022
Mikołaje z PK pobiły rekord! Udało się zebrać ponad 62 tysiące złotych

Mikołaje z PK pobiły rekord! Udało się zebrać ponad 62 tysiące złotych

 
Mikołaje z PK pobiły rekord! Udało się zebrać ponad 62 tysiące złotych
W 35. edycji akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” udało się zebrać ponad 62 tysiące złotych. Rekordowa kwota pozwoliła wolontariuszom dostarczyć do małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych wspaniałe prezenty.
 
Akcja organizowana przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej i Radę Osiedla Domów Studenckich PK została zainagurowana 7 listopada i zaangażowało się w nią ponad 80 wolontariuszy. W tym roku akcję można było wesprzeć na kilka sposobów: wrzucając datek do puszki, wspierając zbiórkę finansową online, a także organizując paczkę – ogólną lub personalizowaną – przygotowaną samodzielnie albo w grupie.
 
Studentom zaangażowanym w akcję udało się w tym roku zebrać do puszek 31 466, 48 zł. Wolontariuszy z puszkami można było spotkać na terenie uczelni oraz Osiedla Akademickiego Politechniki Krakowskiej. Puszki na datki zostały także umieszczone w pomieszczeniach administracyjnych: dziekanatach i sekretariatach. Zbiórkę do puszek umożliwiły również dwie krakowskie parafie: Uniwersytecka Kolegiata św. Anny w Krakowie oraz Bazylika św. Floriana w Krakowie.
 
Zbiórka prowadzona zdalnie za pośrednictwem portalu zrzutka.pl przyniosła kwotę 14 140 zł, czyli przekroczyła zakładany cel o kilkadziesiąt procent. Paczki personalizowane były zorganizowane dla 48 podopiecznych, co w sumie dało wartość 9 600 zł, natomiast wartość paczek ogólnych wyniosła 7560,28 zł. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku udało się wesprzeć o 14 podopiecznych więcej. Paczki personalizowane i ogólne otrzymały 174 osoby oraz 10 placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka: Dom Dziecka „Dworek Marzeń” w Olkuszu, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego „Perspektywa” w Bochni, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego w Kłaju, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Radoczy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Poczty Polskiej w Skawinie, Jednostka Wpierająca Rodzinę – Dąbrowa Tarnowska, Dom Dziecka „Pomocna Dłoń” w Olkuszu, Dom Dziecka nr 1 w Jasieniu, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego „Azymut” w Bochni, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Spokojna Przystań” w Miękini.
 
Akcja „Mikołajki – Studenci Dzieciom” organizowana jest przez studentów Politechniki Krakowskiej od 1987 r., kiedy to mieszkańcy akademików przy ul. Skarżyńskiego po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z akademika „Rumcajs”.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners