Kubb - Wicked Soul

Mikołaj z PK rozdał prezenty

Studenci Politechniki Krakowskiej w czasie jubileuszowej, 30. akcji charytatywnej „Studenci dzieciom – Mikołajki 2017” zebrali rekordową sumę 52 086,69 zł. Zebrane środki zostały przeznaczone na prezenty dla dzieci z małopolskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Od 15 listopada przez trzy tygodnie studenci PK zbierali fundusze na prezenty, które dzieci zażyczyły sobie w listach do Mikołaja. Kwesta pozwoliła na kupno podarków dla ponad 300 osób. Dodatkowo partner akcji Nokia Kraków ufundowała sprzęt kuchenny dla Warsztatów Terapii Zajęciowej z os. Centrum 7 w Krakowie.

Honorowy patronat nad akcją objęli prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski oraz rektor PK prof. Jan Kazior.