Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

White Town - Your Woman
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

30.05
2022
Międzynarodowy Konkurs Piosenki o Nagrodę Rektora PK rozstrzygnięty!

Międzynarodowy Konkurs Piosenki o Nagrodę Rektora PK rozstrzygnięty!

 
Międzynarodowy Konkurs Piosenki o Nagrodę Rektora PK rozstrzygnięty!
Pochodząca z Białorusi Anastazja Baradaka wygrała XI Międzynarodowy Konkurs Piosenki o Nagrodę Rektora Politechniki Krakowskiej, zorganizowany przez Międzynarodowe Centrum Kształcenia PK.
Wydarzenie odbyło się 23 maja w Klubie Studenckim Kwadrat przy ul. Skarżyńskiego 1. Każdy z uczestników wykonał dwa utwory, w tym jeden w języku polskim. Zwyciężczyni – Anastazja Baradaka – zaśpiewała „Gdzie ci mężczyźni” Danuty Rinn oraz „Take me to church” irlandzkiego piosenkarza Hoziera. 
 
Na drugim miejscu uplasowała się Daria Litwiniuk z Białorusi, która wykonała piosenki „Pocałuj noc” Varius Manx i „Driver’s Licence” Olivii Rodrigo. Występ uczestniczki zdobył duże uznanie widowni – Darię Litwiniuk uhonorowano nagrodą publiczności. Trzecie miejsce w Konkursie Piosenki o Nagrodę Rektora PK wywalczył Delgemuren Borbaatar z Mongolii, wykonawca utworów „Luźno” Baranowskiego i „Feeling good” Michaela Bublé. Jury przyznało także wyróżnienie dla Jaryny Surmińskiej z Ukrainy. Uczestniczka zaśpiewała piosenkę ludową „Gdy ruszył na wojenkę” i „Miejsca szczęśliwych ludzi” Skriabina. 
 
Międzynarodowy Konkurs Piosenki o Nagrodę Rektora PK zorganizowało Międzynarodowe Centrum Kształcenia – pozawydziałowa jednostka Politechniki Krakowskiej, która prowadzi przede wszystkim językowe kursy przygotowawcze dla cudzoziemców, chcących podjąć studia w Polsce. Politechnika Krakowska jest jedną z 12 polskich szkół wyższych, którym została przyznana Akredytacja Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) na lata 2021-2023. MCK PK uzyskało ją na prowadzenie Kursu Przygotowawczego NAWA.
 
Inicjatorem powstania Centrum był wybitny architekt i urbanista, prof. Stanisław Juchnowicz. Jednostkę, jako Ośrodek Kształcenia Urbanistów dla Krajów Rozwijających się, powołał 31 lipca 1985 r.  minister nauki i szkolnictwa wyższego. W roku 2002 Ośrodek został przekształcony w Międzynarodowe Centrum Kształcenia i Studiów Urbanistycznych, a w 2007 r. w Międzynarodowe Centrum Kształcenia. 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners