Radio Nowinki - WorekBuszu

Międzynarodowe Warsztaty „Activation of Public Spaces”

Na naszym Wydziale Architektury zakończyły się Międzynarodowe Warsztaty „Activation of Public Spaces” w ramach programu Erasmus+ „Aktywacja przestrzeni publicznych w centrach miast poprzez projektowanie zrównoważone i partycypację społeczności lokalnej przy zachowaniu zasad etyki przestrzeni”.

Wzięło w nich udział prawie 50 studentek i studentów z Politechniki w Mediolanie, CEU Universidad Cardenal Herrera w Walencji i Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem prof. Luki Fabrisa, prof. Andresa Ros Camposa i dr hab. inż. arch. Mariusza Twardowskiego, prof. PK.

Międzynarodowe zespoły studenckie stworzyły wyjątkowe i bardzo ciekawe rozwiązania przestrzeni publicznych w pobliżu Parku Kleparskiego w Krakowie zaprezentowane podczas obron. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie wszystkich biorących w Warsztatach studentów. Warsztaty poprzedzone były Międzynarodowym Seminarium, podczas którego wykłady prowadzili prof. dr hab. inż. arch Ewa Stachura, dr hab. inż. arch Urszula Forczek-Brataniec i arch. Marcin Brataniec, dr inż. arch. Piotr Lewicki i dr inż. arch. Filip Suchoń. W Galerii Stowarzyszenia Architektów Polskich w Krakowie uczestnicy seminarium przywitani zostali przez prezesa Oddziału Krakowskiego SARP arch. Marka Kaszyńskiego. Zaprezentowano tam najlepsze prace z poprzednich Międzynarodowych Warsztatów, które odbyły się w listopadzie 2021 r. w Mediolanie.

Tutorzy warsztatów: Prof. Luca Fabris, Politecnico di Milano Arch. Riccardo Maria Balzarotti, Politecnico di Milano Prof. dr arch. Andres Ros Campos, CEU Universidad Cardenal Herrera, Walencja Prof. dr arch. Pedro Verdejo Gimeno, CEU Universidad Cardenal Herrera, Walencja Dr hab. inż. arch. Mariusz Twardowski, prof. PK, Politechnika Krakowska Dr hab. inż. arch. Patrycja Haupt, prof. PK, Politechnika Krakowska Dr hab. inż. arch. Michał Krupa, prof. PK, Politechnika Krakowska Dr inż. arch. Piotr Broniewicz, Politechnika Krakowska Dr inż. arch. Agnieszka Żabicka, Politechnika Krakowska Mgr inż. arch. Aleksandra Rogulska, Politechnika Krakowska Mgr inż. arch. Julian Franta, Politechnika Krakowska

Studentki i studenci – uczestnicy warsztatów:

Team 1: Adrián Sanz, Ignacio Domínguez, Dilyara Torbayeva, Palina Hauryshuk, Diana Kovalskaya

Team 2: Laura Siguenza, James Bell, Dominika Cieplak, Kamil Federyga

Team 3: Mar Ribera, Lisa Mazzi, Witold Budzyński, Dmytro Dembrivskyi

Team 4: Alidia Fatrous, Alex Rivellini, Kornelia Mikulska, Kacper Wiewióra

Team 5: Julia Bednarowska, Berk Özşenol, Anna Zagórska, Weronika Żuławska

Team 6: Solomiia Vezhanska, Marwan Afifi, Mu Lin, Zuzanna Matuszna

Team 7: Sara Hansen, Yaoxuan Wang, Julia Więcek, Karolina Wolak

Team 8: Maria Jarkiewicz, Seleem Gaber, Arnould Gaultier, Agnieszka Płonka, Aleksandra Sajdera

Team 9: Barbara Talarek, Amir Salah, Wang Yao, Ewelina Cichońska

Team 10: Massa Marin, Huang Xintian, Agata Fudala, Sylwia Kopciuch