Guns N' Roses - You Could Be Mine

Mateusz Dąbrowski nowym przewodniczącym Parlamentu Samorządu Studenckiego PK

Wyboru przewodniczącego dokonał Parlament Samorządu Studenckiego na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się 23 listopada. Wzięli w nim udział wszyscy studenccy parlamentarzyści. Parlament SSPK nowej kadencji liczy 36 osób.

Mateusz Dąbrowski studiuje na Politechnice Krakowskiej od 2020 r. Jest absolwentem Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. W latach 2021-2023 pełnił funkcję przewodniczącego Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Inżynierii Lądowej. Był też przedstawicielem Samorządu w Senacie PK bieżącej kadencji. Wielokrotnie organizował różne wydarzenia studenckie. – Wierzę, że wiedza i doświadczenie nabyte przez ostatnie lata pomogą mi w działalności na rzecz wszystkich studentów całej naszej uczelni. Mam nadzieję, że razem z całym moim zespołem sprostamy oczekiwaniom – powiedział nowy przewodniczący. Mateusz Dąbrowski interesuje się fotografią, lubi podróżować oraz gotować.

Do kompetencji przewodniczącego Parlamentu SSPK należy m.in.: zwoływanie i prowadzenie posiedzeń Parlamentu oraz kierowanie jego pracami, wykonywanie uchwał Parlamentu, reprezentowanie interesów studentów przed władzami PK i na zewnątrz, pełnienie funkcji reprezentanta studentów w Kolegium Rektorskim, uzgadnianie zasad przyznawania stypendiów dla studentów z własnego funduszu stypendialnego uczelni, koordynowanie prac organów Samorządu. Przewodniczący Parlamentu SSPK z urzędu pełni funkcję delegata do: Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa, Forum Uczelni Technicznych, Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych ogólnopolskich i regionalnych tematycznych przedstawicielstw samorządów studenckich.