Radio Nowinki PK: KULTYWATOR

„Maria Skłodowska-Curie: kobieta niezwykła"

Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej ogłasza studencki konkurs na pracę dotyczącą życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie. Termin składania zgłoszeń to 4 kwietnia.

Maria Skłodowska-Curie dwukrotnie zdobyła nagrodę Nobla, w dziedzinie fizyki i chemii. Przyczyniła się do rozwinięcia teorii promieniotwórczości, technik rozdzielania izotopów promieniotwórczych oraz odkryła dwa nowe pierwiastki – polon i rad. Z jej inicjatywy prowadzono także pierwsze badania nad leczeniem raka przy pomocy promieniotwórczości.

Zasady konkursu mówią o 3 formach prac do wyboru:

- Plakat: dowolna technika, format A3 lub większy;

- Filmik: czas trwania do 10 minut;

- Komiks: do 8 stron a4, dowolna technika i kolor, również grafika komputerowa.

Zgłoszenia należy składać do 4 kwietnia na adres: msckonkurs@onet.pl lub osobiście w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej przy Skarżyńskiego 1.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone kartami podarunkowymi do sieci sklepów Empik, o wartości do 150 zł! Więcej informacji znajdziecie na www.pk.edu.pl