Mumford & Sons - Ditmas

Maraton dla programistów i designerów zbliża się do Krakowa

W czasie 48 godzin 500 uczestników największego studenckiego hackathonu AGHacks, będzie pracowało nad inteligentnymi rozwiązaniami zmieniającymi rzeczywistość. Odbędzie się on w dniach 23-25 października, w Starej Zajezdni, w Krakowie.

“AGHacks to niezwykła przygoda, szczególne 48 godzin w czasie których w maksymalnie czteroosobowych grupach będzie można zbudować coś, o czym zawsze marzyliśmy. Nie narzucamy tematu - każdy uczestnik ma absolutną wolność w tworzeniu i działaniu. Hackathon to całkowita eksplozja kreatywności, gdzie poznaje się zupełnie inny wymiar wyobraźni własnej oraz wszystkich innych uczestników. Z jednej strony każda minuta jest cenna, a upływający czas czuć na plecach. A z drugiej strony to niezapomniana przygoda, pokonywanie własnych słabości. Każdy uczestnik podejmuje wyzwanie, realizuje swoje marzenie. Poznaje nowych ludzi, tworzy, bawi się. Korzysta z różnych nowych rozwiązań, często w bardzo oryginalny sposób. I dowiaduje się o sobie, swoich możliwościach bardzo dużo” - mówi Arek Biela, jeden z organizatorów AGHacks.

Hackathon trwa od piątku do niedzieli. “Zaczynamy od oficjalnego rozpoczęcia. W czasie którego wystąpi m.in. Tim Fogarty z Major League Hacking, który przyjedzie do nas z Wielkiej Brytanii. MLH jest społecznością skupiającą około 50,000 największych młodych talentów z branży IT. Obecni na ceremonii otwarcia będą również Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. dr hab. inż. - Tadeusz Słomka, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa, Konsul Generalny USA - Walter Braunohler. W czasie trwania wydarzenia wystąpi kilku gości specjalnych związanych ze środowiskiem startupowym, jednym z nich będzie Marek Wawro z Azimo” - jak wspomina Justyna Skowyra, jeden z organizatorów AGHacks. “W niedzielę, około południa przed gronem jury stanie 10-15 wybranych projektów. Wyłaniać zycięzców będą: Bartosz Józefowski z Krakowskiego Parku Technologicznego, Marek Kapturkiewicz z Innovation Nest, Wojciech Burkot z Allegro, Krzysztof Bogomaz z PLEO design, to ich głosy będądecydujące”- mówi Tomasz Krzyszkowski, jeden z organizatorów.

AGHacks odbywa się w ramach start #krk up- tygodnia startupów w Krakowie.
Druga edycja odbędzie się w Starej Zajezdni w Krakowie, w dniach 23-25 października. Szczegóły hackathonu znajdują się na stronie : http://www.aghacks.com/

Patroni Honorowi: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Akademia Górniczo- Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Warszawska

Partner Główny: Major League Hacking

Partnerzy strategiczni: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa, Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie