Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach

Małopolska Noc Naukowców

Politechnika Krakowska zaprasza na 11. edycję Małopolskiej Nocy Naukowców, już 29 września. Program przewiduje liczne atrakcje: wykłady, pokazy i eksperymenty organizowane przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej oraz Wydział Mechaniczny.

Dzisiaj w Instytucie Pojazdów Szynowych WM odbędzie się konferencja prasowa, w której udział wezmą marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jan Kazior oraz dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Jerzy Sładek.

Po konferencji przedstawiciele mediów zostaną zaproszeni na krótką wycieczkę po najciekawszych miejscach Wydziału Mechanicznego. W planie: pierwszy polski symulator tramwaju, laboratorium badania emisji toksycznych składników spalin, laboratorium badania paliw silnikowych oraz wystawa samochodów zbudowanych przez studentów PK. Oprowadzać po tych miejscach będzie prof. dr hab. inż. Witold Grzegożek.

Szczegółowy program i miejsca spotkań Małopolskiej Nocy Naukowców znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia.