Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

DUCH - Spleen
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

17.02
2015
MAJSTERSTÜCK

MAJSTERSTÜCK

 
MAJSTERSTÜCK
MAJSTERSTÜCK ­ to, co najlepsze z Krakowa i Norymbergi
Wiele dobrego dzieje się muzycznie w Krakowie. Ponad 200 koncertów miesięcznie, ponad 400 działających zespołów. Najwyższy czas by najlepsze z nich wysłać poza miasto. Jak najdalej. Za granicę!
 
Po to powstał MAJSTERSTÜCK ­ program wymiany muzycznej z miastem partnerskim Krakowa ­Norymbergą, wynik współpracy Krakowskiej Sceny Muzycznej, Domu Norymberskiego, Domu Krakowskiego, klubów Alchemia oraz MUZ.
 
Od lutego do lipca 2015 najlepszych, najciekawszych i najfajniejszych przedstawicieli Krakowa wysyłać będziemy do klubu MUZ w Norymberdze, w zamian goszcząc zespoły z Niemiec w naszej Alchemii. Wszystko po to, by rozhermetyzować, zaprezentować, podglądnąć, a przede wszystkim dostarczyć Wam dobrej muzyki (bo to lubimy najbardziej).
 
O tym, kto pojedzie w trasę zadecydujecie Wy, podczas każdego z koncertów wybierając zespół reprezentujący Kraków w norymberskiej gościnie.
 
Pierwszy koncert już 19 lutego 2015 o godz. 20 w klubie Alchemia. Wystąpią goście z Niemiec ­
 
Vladiwoodstok w towarzystwie dwóch krakowskich zespołów ­ Hańba! i Sokół Orkestar.
 
Vladiwoodstok
 
Vladiwoodstok to miejscowość, której nie znajdziecie na prawie żadnej mapie. Nawet jeśli kiedykolwiek istniała, norymberski zespół swoim folk­punk­rock’n’rollowym walcem zepchnął ją na drugi plan. Z wdziękiem i siłą przebicia traktora taranują wszystko, co stanie im na drodze.
 
Wykorzystują w tym celu gitarę, tubę, organy, akordeon, perkusję, kotły, magnetofon kasetowy i struny głosowe. Muzyka ta podobno najlepiej smakuje z wódką.
 
FB:www.fb.com/pages/Vladiwoodstok/136197573094212
 
YT: http://youtu.be/bgYsp9hA7ZY
 
Hańba!
 
Nazywają się głosem ulicy, uchem tłumu, okiem nienawiści i pięścią wymierzoną w twarz Sanacji.
 
Hańba to po prostu muzyczna krakowska rebelia, która pomyliła czasy. Podbijają miejskie podwórka nieokiełznaną energią, przenosząc odbiorców w lata 30­te XX w. Historia wkracza w codzienność ubrana w muzykę, obok której nie można przejść obojętnie.
 
FB: www.fb.com/Hanba1926
 
YT: https://www.youtube.com/watch?v=kEOpzP1nL4M
 
Sokół Orkestar
 
Słowiańsko­bałkańska odpowiedź na rock'n'rolla. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane.
 
Nietypowe harmonie, pozorny nieład i charakterystyczna „dzikość serca" sprawiają, że tę muzykę, graną z pasją i niezwykle zmysłową, bardziej się czuje niż słyszy. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii Sokół Orkestar to również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie.
 
FB: https://www.facebook.com/sokolorkestar/
 
YT: https://www.youtube.com/watch?v=_KgQs2txSPU
 
19 lutego 2015, godz. 20
 
Alchemia, ul. Estery 5
 
BILETY: 15 / 20 PLN
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners