Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Myslovitz - 01 Myslovitz - Telefon RADIO EDIT SHORT (16bit44.1kHz)
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

11.02
2021
Magia ormiańskich brzmień na dworek.tv

Magia ormiańskich brzmień na dworek.tv

 
Magia ormiańskich brzmień na dworek.tv
Najpierw zakochała się w dźwięku, później dowiedziała się, że był to duduk – starożytny symbol kultury Ormian. Aby głębiej poznać ormiańską kulturę muzyczną, zdecydowała się zamieszkać w Erywaniu i rozpocząć własne studia nad instrumentami tradycyjnymi.

Swobodnie odnajduje się w wielu odmiennych stylistykach muzycznych, od muzyki klasycznej, jazzu, po klezmer, muzykę etniczną i tradycyjną. W swojej działalności artystycznej szczególną uwagę poświęca promowaniu kultury i muzyki ormiańskiej, do której pasja rozpoczęła się wraz z usłyszeniem po raz pierwszy dźwięku duduka. 
 
Gościem programu „Świat na głowie” będzie multiinstrumentalistka Zofia Trystuła-Hovhannisyan. Podczas spotkania z Renatą Głowacką,  opowie o magii ormiańskich brzmień, swojej fascynacji kulturą Ormian, życiu w Armenii, a także swojej muzycznej działalności w Polsce i zespole Organic Noises. Podczas spotkania nie zbraknie również gry na santurze, czyli perskich cymbałach – nowej muzycznej pasji artystki.
 
Zofia Trystuła-Hovhannisyan jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie oboju prof. Marka Mleczki. Współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami i dyrygentami takimi jak Krzysztof Penderecki, Zbigniew Preisner, Diego Navarro, Hans Zimmer, Elliot Goldenthal, czy Dario Marianelli. Współpracuje także z licznymi instytucjami w kraju i za granicą m.in.: Armenian National Opera Orchestra of Yerevan, Youth Orchestra of Armenia, Karabakh Chamber Orchestra, Beethoven Academy Orchestra, Cracovia Codra, Krakow Chamber Orchestra, Young Polish Philharmonic Orchestra, Krakow Old Town Orchestra. Brała udział w wielu konkursach muzycznych, festiwalach, trasach koncertowych m.in.: w Polsce, Norwegii, Islandii, Francji, Węgrzech, Grecji, Włoszech, Czechach, Słowacji, Niemczech, Chinach, Słowenii, Portugalii, Armenii czy Republice Górnego Karabachu.
 
Na premierę odcinka zapraszamy w piątek, 12 lutego, o godz. 18.00 na kanale dworek.tv
 
---
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners