Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - NowineX
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

19.02
2019
Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej

Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej

 
Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej
Na Politechnice Krakowskiej powstanie unikatowa w skali Europy pracownia, będąca nowoczesnym narzędziem do walki z zanieczyszczeniem powietrza. Uczelnia pozyskała dofinansowanie na budowę laboratorium, w wysokości 18 mln zł. Pieniądze przyznano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej powstanie w obrębie kampusu PK w Czyżynach. Pracownia ma prowadzić badania modelowe i symulacje komputerowe dotyczące dynamicznego oddziaływania na smog i przewietrzanie miast. Testowane również będą różne rozwiązania inżynierskie, mogące mieć wpływ na poprawę jakości powietrza.

Wyniki badań będą przekazywane planistom i projektantom oraz szeroko rozumianemu rynkowi budowlanemu, co może być przydatne do projektowania nowych osiedli lub modernizacji istniejących czy wznoszenia nowych budynków.

Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej ma powstać do 2021 r. Całkowita wartość projektu to ponad 24,6 ml zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020 wyniesie ponad 17,7 mln zł.   

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners