Coma - Pierwsze wyjscie z mroku

Kwesta „Pola Nadziei"

Politechnika Krakowska po raz kolejny włącza się w akcję „Pola Nadziei". W środę 23 maja na wszystkich kampusach uczelni będzie mieć miejsce kwesta na rzecz osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Akcja „Pola Nadziei” służy przede wszystkim pozyskaniu środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia. Ponadto pozwala to na upowszechnienie idei hospicyjnej oraz wrażliwości na potrzeby ludzi chorych.

W ubiegłym roku społeczność akademicka Politechniki Krakowskiej zebrała ponad 6 tys. złotych, najwięcej na Wydziale Mechanicznym - 1 365,30 zł i Wydziale Inżynierii Środowiska - 1 356,69 zł.

Akcję „Pola Nadziei”, w którą włącza się Politechnika Krakowska, organizuje Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”.