Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

RAINBOW - Ince You Been Gone
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

23.11
2020
Kursy językowe przygotowane przez Studium Języków Obcych PK na platformie Navoica

Kursy językowe przygotowane przez Studium Języków Obcych PK na platformie Navoica

 
Kursy językowe przygotowane przez Studium Języków Obcych PK na platformie Navoica
Darmowe, przygotowane przez pracowników Politechniki Krakowskiej kursy pozwalające podnieść kompetencje w zakresie porozumiewania się w języku obcym branżowym są teraz dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Można z nich skorzystać za pośrednictwem navoica.pl – pierwszej polskiej platformy edukacyjnej typu MOOC. Autorskie kursy zostały przygotowane w ramach projektu pn. „MOOC Języków”, realizowanego przez Studium Języków Obcych PK. Politechnika jest jedną z pierwszych uczelni oferujących swoje kursy specjalistyczne na platformie Navoica. 
 
Koncepcja kursów typu MOOC (ang. Massive Open Online Course – Masowy Otwarty Kurs Online) powstała w Stanach Zjednoczonych i szybko zyskała uznanie w Europie. Kursy MOOC przygotowywane są przez instytucje edukacyjne. Ich celem jest umożliwienie zdobywania wiedzy, kompetencji i umiejętności w sposób dogodny, szybki, bezpłatny i dostępny dla wszystkich. Udział w kursach nie wymaga od zainteresowanych spełnienia dodatkowych kryteriów. W 2018 r. ówczesne Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacja Młodej Nauki uruchomiły platformę edukacyjną navoica.pl, działającą w formule MOOC. Platforma pozwala na kształcenie przez całe życie (tzw. life-long learning), jest darmowa i dostępna w dowolnym miejscu na świecie. 
 
W wyniku konkursu przeprowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – spośród zgłoszonych projektów przygotowania kursów – 52 uzyskały finansowe wsparcie, w tym aż cztery z Politechniki Krakowskiej: „MOOC Języków” (341 312,50 zł dofinansowania), „PK=POWER of KNOWLEDGE” (496 118,62 zł dofinansowania), „Praktyczne aspekty projektowania obiektów budowlanych w świetle standardów europejskich” (642 018,75 zł dofinansowania), „MOOC Kodowania” (284 000 zł dofinansowania). Środki na dofinansowanie zwycięskich projektów zostały pozyskane z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
 
Na projekt realizowany przez Studium Języków Obcych Politechniki Krakowskiej składa się siedem bezpłatnych, ogólnodostępnych autorskich kursów językowych mających na celu podniesienie kompetencji w zakresie porozumiewania się w języku obcym branżowym. – Nasza jednostka od lat specjalizuje się w nauczaniu języka technicznego, a na rynku brakuje kursów językowych o tej tematyce. Doświadczenie SJO pozwoliło na stworzenie kursów, których odbiorcami są nie tylko studenci uczelni technicznych, inżynierowie i pracownicy naukowi, ale wszyscy, którzy uczą się lub wykorzystują w pracy język obcy – mówi mgr Magdalena Cora (na zdjęciu / fot. SJO), dyrektor Studium Języków Obcych i koordynator projektu „MOOC Języków”. 
 
Politechniczne kursy językowe będą dostępne na platformie navoica.pl w czterech edycjach. I już się rozpoczęła i potrwa do 31 stycznia 2021 r. Można do niej dołączyć w każdej chwili. II edycja rozpocznie się w marcu 2021 r. i planowana jest do czerwca 2021 r. Edycję III i IV przewidziano na rok akademicki 2021/22. 
 
W tym momencie użytkownicy platformy navoica.pl mają do dyspozycji cztery kursy dotyczące języka angielskiego: „English for Architecture” (prowadząca: mgr Alicja Półtorak-Filipowska), „English for Civil Engineering” (prowadząca: mgr Magdalena Cora), „English for Computer Science” (prowadzący: mgr Agnieszka Łyczko i mgr Marcin Mały), „English for Academia” (prowadząca: mgr Zuzanna Małecka), a także dwa kursy pt. „Niezbędnik Inżyniera” – w wersji rosyjskiej (prowadząca: mgr Dorota Duchnowska) i niemieckiej (prowadzący: mgr Dariusz Guzik). Trzy pierwsze z wyżej wymienionych kursów dotyczą słownictwa specjalistycznego z zakresu inżynierii lądowej i budownictwa, architektury, informatyki. „English for Academia” to szkolenia z kompetencji językowych i komunikacyjnych w zakresie języka akademickiego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z funkcjonowaniem studenta oraz wykładowcy na uczelni. Kursy pn. „Niezbędnik Inżyniera” skupiają się na podstawowym słownictwie przydatnym w pracy inżyniera. W przygotowaniu jest kurs „Applying for a Job” przeznaczony przede wszystkim dla studentów studiów II stopnia. 
 
– Kursy typu MOOC dają uczestnikom całkowitą niezależność i swobodę jeśli chodzi o tryb nauki. Typowy MOOC trwa kilka tygodni, zawiera mini wykłady wideo, materiały pomocnicze, ćwiczenia interaktywne, fora dyskusyjne. Jeśli uczestnik ma ochotę, może zakończyć kurs testem sprawdzającym i uzyskać certyfikat ukończenia, ale nie ma takiego obowiązku – wyjaśnia Magdalena Cora. – Naukę z kursem można rozpocząć w dowolnym momencie, nie ma wymagań wstępnych. Można opracowywać treści kursu w dowolnej kolejności albo wybrać z kursu tylko te treści, które będą nam przydatne i które nas interesują – dodaje. 
 
Szczegółowe informacje na temat kursów oferowanych w ramach projektu „MOOC Języków” można znaleźć na stronie internetowej Studium Języków Obcych PK
 
Weź udział w kursie na platformie navoica.pl 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners