Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Red Box - Chenko
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

02.04
2020
Książka na telefon

Książka na telefon

 
Książka na telefon
Trwa ogólnopolska akcja Książka na telefon. Uczestnicząc w niej możecie wesprzeć lokalne księgarnie stacjonarne, którym szczególnie trudno będzie przetrwać epidemię koronawirusa.
 
Księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książkami, ale miejsca kulturalne – w 2019 roku zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Lokalne księgarnie stacjonarne to najczęściej małe firmy rodzinne – większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa epidemii – czytamy na stronie organizatora akcji Książka na telefon, którym jest dystrybutor książek OSDW Azymut, znany m.in. z ogólnopolskiego wydarzenia Noc Księgarń.
 
Nawet 40% księgarń w Polsce może upaść z powodu epidemii*

Co ważne, w akcji biorą udział wszystkie chętne księgarnie stacjonarne, niezależnie od współpracy handlowej z tym dystrybutorem.

Wsparcie akcji jest bardzo proste:
Wybierz księgarnię z poniższej listy i skontaktuj się z nią mailowo (o dowolnej porze), telefonicznie lub przez media społecznościowe (w ciągu dnia). poinformuj księgarnię, że dzwonisz z akcji Książka na telefon – zapytaj o tytuł, którego szukasz lub poproś księgarzy o rekomendacje (możesz np. poprosić o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni!)
 
Wszystkie księgarnie biorące udział w akcji realizują wysyłki na terenie całego kraju
 
Księgarnie podlegają zaleceniom zachowania higieny i bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego
 
Większość księgarń biorących udział w akcji pracuje w tej chwili w bardzo okrojonym składzie (zazwyczaj to po prostu 1 osoba) – ograniczamy kontakt międzyludzki do minimum
 
Lista ksiągarń na tej stronie: ksiazkanatelefon.pl
 
 
 
*wyniki badania przeprowadzonego w dniach 17–22 marca 2020 wśród właścicieli 100 księgarń stacjonarnych; wyniki odpowiedzi na pytanie "Czy księgarni grozi bankructwo, jeśli stan epidemii potrwa do połowy kwietnia?": Tak (41%), Być może (49,2%), Nie (9,8%)
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners