Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Foo Fighters - Best of You
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

27.08
2020
Krakowski Teatr Komedia rusza z cyklem KTK-ON-LINE

Krakowski Teatr Komedia rusza z cyklem KTK-ON-LINE

 
Krakowski Teatr Komedia rusza z cyklem KTK-ON-LINE
Już od 10 sierpnia br. Krakowski Teatr Komedia proponuje cykl pięciu doskonałych spektakli komediowych on-line. Będzie można dostać sporą dawkę pozytywnej energii, która z pewnością przyda się nam wszystkim w tych trudnych czasach.
Nie musisz iść do teatru. Teatr przyjdzie do Ciebie i to o każdej porze i gdziekolwiek jesteś. Po wykupieniu biletu będzie można obejrzeć każdą z pięciu komedii, które będą udostępniane co tydzień na okres miesiąca z dostępem przez 24h. Szczegóły oraz system sprzedaży biletów na stronie: www.KTK-ON-LINE.pl
Dostępne spektakle:
 
VIAGRA I CHRYZANTEMY – od 10.08.2020 roku
 
Ona – dystyngowana wdowa, ON – nieokrzesany kamieniarz. Błąd ortograficzny wykuty w marmurze staje się fatalnym początkiem ognistej znajomości niespełnionej primadonny, dziś nauczycielki śpiewu z pragmatycznym, zadowolonym z siebie rzemieślnikiem. Ona zobaczyła błąd, on „nawet zaliczki nie zobaczył”. Do czego doprowadzi jego absolutny brak słuchu  i ogłady w konfrontacji z jej słuchem absolutnym i nieskazitelnymi manierami? Czy leki na potencję przyniosą spodziewany efekt? Co wyniknie z lekcji śpiewu, które On postanawia wziąć u niej w ramach zapłaty za wykonaną pracę? Mówi się, że od miłości do nienawiści jest bardzo blisko, czy może być odwrotnie?
 
Obsada: Ewa Romaniak, Marek Wolny
Autor: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Piotr Dąbrowski
Muzyka: Dawid Sulej-Rudnicki
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska – Należyty
 
BABY BLUES – od 17.08.2020 roku
 
Historia czterech pięknych kobiety, trzech przystojnych mężczyzn – jak to w życiu bywa – nie do pary. Jak kochać zapatrzonego w siebie kulturystę, zawsze nieobecnego dyplomatę, męża, który postanowił zmienić partnerkę czy mężczyznę, który o nic nie pyta? Akcja tego mini musicalu dziej się głównie w Szkole Rodzenia im. Marii Skłodowskiej. To komedia, w której każdy odnajdzie „kawałek siebie”.
 
Obsada: Agata Darnowska, Julita Kożuszek, Natalia Pietrasz, Anisa Raik 
Autor: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Dariusz Gnatowski
Muzyka: Roman Czubaty
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska – Należyty
Teksty piosenek: Jan Jakub Należyty
Przygotowanie wokalne: Dorota Wasilewska
Choreografia: Wojciech Blaszko
 
 
MAŁŻEŃSTWO WE FRANKACH – od 24.08.2020 roku
 
Sąd unieważnia małżeństwa, kredytów niestety nie. Byli małżonkowie, z kredytem we frankach szwajcarskich ukrywający fakt rozwodu przed rodzicami, którzy… postanawiają się rozwieść. A w tle najpiękniejsze piosenki o miłości. Skąd ta miłość po rozwodzie? Z zobowiązań zawodowych, bo nasi bohaterowie to artyści. Do tego teść – były wojskowy i teściowa – pani profesor na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Choć kredyt sam się nie spłaci, jak zawsze, możecie Państwo liczyć na szczęśliwe zakończenie.
 
Obsada: Julita Kożuszek, Renata Pałys, Jan Korwin-Kochanowski, Maciej Luśnia 
Autor: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Dariusz Gnatowski
Przegotowanie wokalne: Dorota Wasilewska
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska – Należyty
 
PAN TADEUSZ Z M3 – od 31.08.2020 roku
 
Pewnego dnia, na jednym z osiedli, wprost z książki zjawia się w Pan Tadeusz. Na początku domownicy są przerażeni i chcą pozbyć się intruza. Najpierw biorą go hydraulika, żeby w końcu przekonać się do jego obecności. Rodzina, którą nawiedził bohater mickiewiczowskiej epopei to Ewa i Jacek Soplicowie oraz ich córka Zofia – uczennica klasy maturalnej. Rodzinę co rusz odwiedza ich dość wścibska sąsiadka – młoda wdowa – Telimena Wiśniewska. Obecność pana Tadeusza nastręcza rodzinie Sopliców wielu „kłopotów”. Na początku próbują ukryć niechcianego gościa, później z konieczności muszą go ujawnić sąsiadce Telimenie. Kłopot w tym, że pan Tadeusz mówi wyłącznie wierszem: 
13 zgłoskowcem. Początkowe próby nauczenia go mówienia „prozą”, czyli normalnie, pełzną na niczym. Pan Tadeusz, mimo kłopotów, które sprawia swoją osobą, pomaga rodzinie Sopliców, m.in. pokochać się na nowo – jako bohater romantyczny,  a jako patriota – opowiada Im m.in. o historii powstania hymnu Polski, o trudach jakie podejmowali Polacy dążąc do niepodległości… Magia epopei trwa i po Panu Tadeuszu zjawiają się Telimena, prosto ze spaceru po lesie oraz XIX wieczna Zosia. W całą historię został „wplątany” Zenon – prawdziwy hydraulik, który również łączy przeszłość ze współczesnością.
 
Obsada: Agata Darnowska, Natalia Pietrasz, Ewa Romaniak, Adrian Gawlik, Jan Mancewicz
Autor: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Jarosław Witaszczyk
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska -Należyty
 
 
MĄŻ I ŻONA – od 07.09.2020 roku
 
„Mąż i żona” – czyli przyjaciel przyjacielowi rogaczem. Genialny Aleksander hrabia Fredro opisał zawsze aktualny problem zdrady, więc dopóki będą: mąż, żona i przyjaciel, dopóty trofea myśliwskie nie tylko dla ozdoby będą wisiały, ale ku przestrodze. Spektakl wyreżyserował Maciej Luśnia w smacznej, wyrafinowanej konwencji lat dwudziestych ubiegłego stulecia.
 
Obsada: Maciej Luśnia, Jan Korwin-Kochanowski, Aneta Gierat, Natalia Pietrasz
Autor: Aleksander Fredro
Reżyseria: Maciej Luśnia
Scenografia i kostiumy: Ewa Cisowska
Nagrania, instrumenty: Marceli Luśnia
Układ tańca: Karol Donda
Pracownia krawiecka: Barbara Czerwińska –Cakpo
 
Polecamy i życzymy wspaniałej zabawy podczas oglądania komedii w wersji on-line!
 
---
 
źródło: Teatr KTK
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners