Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Norah Jones - Happy Pills
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

26.09
2022
Krakowska Orkiestra Staromiejska odniosła międzynarodowy sukces

Krakowska Orkiestra Staromiejska odniosła międzynarodowy sukces

 
Krakowska Orkiestra Staromiejska odniosła międzynarodowy sukces
Muzycy – działającej pod patronatem Politechniki Krakowskiej – Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej wzięli udział w 58. edycji międzynarodowego festiwalu Euro Musiktage, który w dniach 9-11 września odbywał się w niemieckim Bösel (Dolna Saksonia). Zespół z Krakowa pod dyrekcją Wiesława Olejniczaka zdobył w konkursie tytuł „Zwei Sieger” (Drugiego Zwycięzcy).
Podczas Festiwalu Euro Musiktage, Krakowska Orkiestra Staromiejska zaprezentowała widowni m.in. program złożony z muzyki rozrywkowej. 11 września odbywały się przesłuchania konkursowe. KOS uczestniczyła w nich w grupie orkiestr z instrumentami akustycznymi. Tego samego dnia ulicami Bösel przeszła uroczysta parada aż 24 festiwalowych zespołów, zaś popołudniu ogłoszono wyniki festiwalowej rywalizacji. Krakowska Orkiestra Staromiejska została uhonorowana pucharem „Zwei Sieger”, a więc Drugiego Zwycięzcy.
 
Działająca pod patronatem PK, Krakowska Orkiestra Staromiejska została założona w 1988 r. przez mgr. Wiesława Olejniczaka. KOS jest zespołem o bigbandowym brzmieniu, który z sukcesami bierze udział w imprezach, konkursach i festiwalach muzycznych oraz w międzynarodowych projektach artystycznych. Orkiestra koncertowała wielokrotnie w Austrii, Bułgarii, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Włoszech, na Ukrainie, Słowacji i Węgrzech. Muzycy uświetniają też uroczystości odbywające się na Politechnice Krakowskiej. 
 
W roku 2018, świętująca jubileusz trzydziestolecia Orkiestra otrzymała nagrodę „Polonia Minor”, która przyznawana jest przez samorząd województwa małopolskiego za budowanie potencjału kulturalnego oraz wytrwałą pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców. 
 
Strona internetowa KOS: smkos.pl
 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners