Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Czeslaw Spiewa - Pozycie Malzenskie
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

31.12
2021
Kraków sylwestrowo-noworoczny

Kraków sylwestrowo-noworoczny

 
Kraków sylwestrowo-noworoczny
Sylwester w teatrze Variete lub Bagatela? A może na 2. Podgórskim Balu Sylwestrowym w nowej siedzibie KTO? A jeśli preferujesz kameralną atmosferę, to prawdopodobnie zainteresuje cię wieczór filmowy w Kinie Pod Baranami lub w domu – z PLAY KRAKÓW! Oferta miasta na okres sylwestrowo-noworoczny jest bardzo bogata. Znajdź coś dla siebie.

Sylwestrowe propozycje: kulturalnie i sportowo

Dziś odbędzie się 2. Podgórski Bal Sylwestrowy. Widzowie zaproszeni zostaną do nowej siedziby Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 (Podgórze), gdzie w urokliwym, zamkniętym ogrodzie i w nowoczesnej sali teatralnej uroczyście powitają Nowy Rok. Tej nocy przywołane zostaną najlepsze tradycje balów krakowskich, galicyjskich i wiedeńskich. Przy muzyce różnych epok i w oryginalnej oprawie artystycznej, goście Teatru KTO bawić się będą od 21.00 do 1.00 w nocy, w reżimie sanitarnym.

Sylwestrowa noc w Hollywood? W Teatrze VARIETE to możliwe. Teatr zaprasza na zabawę sylwestrową ze spektaklem „Pretty woman. The Musical” i zachęca, by przywitać nowy rok wspólnie z Vivian i Edwardem i jedną z najpiękniejszych oraz najbardziej wzruszających historii miłosnych. Dodatkowe informacje tutaj.

Krakowski Teatr Scena STU zaprasza na sylwestrowy pokaz spektaklu „Kiedy sobie znowu umierała" w reż. M. Gronowskiego. Sylwestrowy wieczór w STU to gwarancja nie tylko doborowego towarzystwa aktorów na scenie w najnowszej i najśmieszniejszej komedii, ale również niezapomnianej atmosfery ostatniego dnia w roku. Dodatkowe informacje tutaj.

Sylwestrowy Wieczór Filmowy to propozycja Kina Pod Baranami. Widzowie, którzy zechcą spędzić ostatnie godziny 2021 roku w kinie, mogą wybierać spośród dwóch filmowych zestawów. Znajdą w nich: wyczekiwaną premierę, czyli nostalgiczną „Licorice Pizza” Paula Thomasa Andersona oraz - prezentowane przedpremierowo - najnowsze dzieło Pedro Almodóvara „Matki równoległe” i rozczulające, czarno-białe „C'mon C'mon” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Szczegóły tutaj.

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią wraca Krakowski Bieg Sylwestrowy. W ostatnim dniu roku Stare Miasto tradycyjnie zostanie opanowane przez biegaczy – przebierańców. W samo południe z Małego Rynku na trasę „Smoczej Piątki” lub „Radosnej Dziesiątki” wyruszą uczestnicy 17. edycji imprezy. Po raz kolejny kolorowy korowód pobiegnie na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Dodatkowe informacje o biegu i zapisach tutaj.

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na bal sylwestrowy! Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu „Czakram”, wytworne menu Jurek-Catering, liczne konkursy z nagrodami i… niespodzianka! Podczas balu jedna z par wylosuje „Kolację dla dwojga”. Rozpoczęcie balu o godz. 20.00. Szczegóły tutaj.

Bagatela zaprasza na nietypowe spotkanie z twórczością Sienkiewicza!  „Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits” to nowa, przygotowana na podstawie dorobku Henryka Sienkiewicza, propozycja Teatru Bagatela. Spektakl utrzymany w klimacie montypythonowskiego absurdu przedpremierowo będzie można zobaczyć dzisiaj. Premiera planowana jest na 2 stycznia 2022 roku.

Sylwester z PLAY KRAKÓW

PLAY KRAKÓW przygotowało specjalną ofertę, która każdego wprawi w świąteczny nastrój. Na platformie można znaleźć sporo ciekawych tytułów – muzyczne spotkania, koncerty kolęd z najpiękniejszych miejsc w Krakowie, występy zrealizowane w ramach kolejnej edycji konkursu „Partnerstwo dla Muzyki” oraz transmisje z wydarzeń charytatywnych. Wśród materiałów znalazły się też propozycje sylwestrowe. Nie trzeba czekać do świąt, wszystkie produkcje są już dostępne. Oglądaj tutaj.

Ogródki gastronomiczne w sylwestrową noc

W dzisiejszą noc ogródki gastronomiczne będą otwarte do godz. 3.00. Obecnie restauratorzy kończą działalność, od niedzieli do czwartku o godz. 24.00, a w pozostałe dni o godz. 1.00.

Zimowy Kraków

Gdzie na sanki? Zobacz na mapie

Gdy śnieg już na dobre zagości, oprócz biegówek Zarząd Zieleni Miejskiej ma dla krakowian jeszcze jedną propozycję. Prezentujemy mapę górek saneczkowych w Krakowie przygotowaną przez miejską jednostkę. Na mapie znajdują się lokalizacje górek saneczkowych w Krakowie. Każdy mieszkaniec z łatwością sprawdzi, gdzie w jego okolicy można zjechać „z górki na pazurki”.

Gdzie na lodowisko?

Lodowisko NCK, al. Jana Pawła II 232
TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Lodowisko Cracovii, ul. Siedleckiego 7
Lodowisko Ice Park Kraków, park im. Jordana przy ul. Reymonta
Lodowisko na placu Nowaka-Jeziorańskiego
Lodowisko Daisy, ul. Morelowa 26a
Lodowisko Origo Kraków, Miasteczko AGH – korty tenisowe, ul. Rostafińskiego

Świąteczny Kraków

W tym roku w czasie świąteczno-noworocznym miasto rozbłysło iluminacją nawiązującą do wawelskich arrasów. A spacerujących zachęcamy do skorzystania z licznych propozycji miasta i partnerów przygotowanych na okres świąteczno-noworoczny.

Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy, organizowany przez Krakowską Kongregację Kupiecką, rozpoczął się 26 listopada i potrwa do 2 stycznia 2022 r. Kupcy z całej Polski, a także z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier prezentują towar w 68 kioskach handlowych i gastronomicznych. Jarmarkowi towarzyszy wiele imprez artystycznych. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć tutaj.

Krakowskie szopki

Odbył się już 79. Konkurs Szopek Krakowskich. 2 grudnia przed pomnikiem Adama Mickiewicza spotkali się krakowscy szopkarze, by zaprezentować swoje niezwykłe prace. Wyniki poznaliśmy 5 grudnia.

Oprócz konkursu zorganizowana została także pokonkursowa wystawa szopek krakowskich oraz spacer szlakiem szopek. Pokonkursową prezentację prac nagrodzonych w 79. konkursie na najpiękniejszą szopkę krakowską można było oglądać do 27 lutego w pałacu Krzysztofory, przy Rynku Głównym 35. Dodatkowe informacje tutaj.

Świąteczne spacery

Na terenie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema odbywa się kolejna edycja Ogrodu Świateł – tym razem tematem przewodnim krakowskiej odsłony jest Królewna Śnieżka. Możliwość oglądania wystawy do 27 lutego 2022 r.

Już po raz kolejny krakowianie i turyści, zarówno ci mali, jak i duzi, mają okazję odbycia wyjątkowego spaceru po Krakowie śladem szopki krakowskiej. Muzeum Krakowa, wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym, umieściło w miejskiej przestrzeni ponad 20 szopek krakowskich.

Jak co roku, szopki będzie można oglądać na krakowskich placach i w parkach, w witrynach sklepów, hoteli i restauracji, w galeriach handlowych. Rozstawione w szklanych, podświetlanych gablotach szopki nabiorą nowego kontekstu.

Szopki będzie można podziwiać w przestrzeni miejskiej do 31 stycznia.

Propozycje kulinarne

Swoje przygotowania rozpoczęła także krakowska branża gastronomiczna. Pojawiła się propozycja, aby pod hasztagiem #swiatecznykrakow w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter itd.) restauratorzy zamieszczali zdjęcia i materiały wideo z przygotowań do oferty bożonarodzeniowej: karty dań czy zdjęć dekoracji świątecznych, które uchylą rąbka tajemnicy kuchennych preparacji do tego wyjątkowego czasu. W akcję włączają się również przedsiębiorcy związani z turystyką oraz wszyscy, którzy cieszą się ze świątecznej aury w Krakowie. Szczegóły dostępne są tutaj.

---
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners