Red Hot Chili Peppers - Higher Ground

Kraków będzie mieć własną szkocką kratę

Jako jedyne miasto w Polsce - Kraków - też będzie miało swój tartan! Mieszkańcy spośród pięciu projektów wybrali jeden, który według nich najbardziej oddaje charakter stolicy małopolski. Internetowa sonda trwała od 12 do 24 czerwca.

W głosowaniu wzięło udział prawie 3,5 tys. mieszkańców. Projektem, który zwyciężył poprzez zdobycie prawie tysiąca głosów, był ten autorstwa Alexa Imrie. Twórca krakowskiego odpowiednika "szkockiej kraty" odniósł się do ducha naszego miasta oraz więzi z Edynburgiem, na co wskazują na przykład barwy zaproponowanego tartanu. Zwycięstwo pośród 26 projektów zapewniło odpowiednie połączenie bieli, czerwieni oraz błękitu.