Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

TV On The Radio - Will Do
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

26.05
2023
Krajobraz, o którym marzysz...

Krajobraz, o którym marzysz...

 
Krajobraz, o którym marzysz...
Od 30 maja w pasażu centrum handlowego M1 w Krakowie będzie można podziwiać studenckie projekty dla Parku Woźniców i Parku Bonarka. Otwarcie wystawy prac studentów architektury krajobrazu odbędzie się o godz. 17.00.

W ramach zajęć studenci piątego semestru studiów inżynierskich na kierunku architektura krajobrazu opracowują projekty parków publicznych dla Krakowa. Wśród nich są zarówno projekty odnowy parków już istniejących, jak i pomysły na nowe tereny zieleni publicznej. Co roku zmieniana jest lokalizacja i specyfikacja parku. Przygotowując projekt studenci przeprowadzają badania społeczne, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby użytkowników danego parku, a także wpisać się w charakter miejsca.

 

W tym roku przygotowane przez studentów projekty zostaną zaprezentowane w pasażu centrum handlowego M1 w Krakowie. Będą to zarówno tegoroczne projekty, które dotyczą zachodniej części Parku Woźniców, jak i wykonane w poprzednim roku akademickim dla okolicy wyrobisk i dawnych zakładów Bonarka.

 

Od kilku lat obszary dla projektów kursowych wybierane są w porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej Miasta Krakowa. ZZM koordynuje działania zmierzające do utworzenia parku miejskiego na obszarze rozciągającym się wzdłuż Łęgówki aż po Łąki Nowohuckie. Projekt dla zachodniej części tego obszaru w ramach zajęć opracowali studenci 5 semestru architektury krajobrazu na PK. Z kolei pozostałe części planowane są do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego oraz według projektu przygotowanego na zlecenie ZZM przez konsorcjum projektowe wyłonione w procedurze przetargowej. Wystawa na specjalnych planszach prezentuje również i tę koncepcję.

 

Autorami prezentowanych na wystawie prac są:

 

--> Dla Parku Woźniców w roku 2022/23

 

Natalia Barnach , Agnieszka Brela, Angelika Duda, Zuzanna Fijak, Alicja Gryga, Aleksandra Jachimczyk, Patrycja Kulawiak, Sylwia Madej, Karolina Michalec, Izabela Motyka, Izabela Niemiec, Natalia Nowak, Beata Paprzyca

 

--> Dla Parku Bonarka w roku 2021/22

 

Daria Bernat, Justyna Chrzanowska, Tomasz Jaróg *, Dominka Litwin , Monika Madyda, Martyna Młotek, Paulina Morawska, Klaudia Rymek, Angelika Siudak, Marta Szar *, Weronika Tomasik, Judyta Wiśniewska

* prace nagrodzone w międzynarodowym konkursie Vectorworks Design

 

Prace powstały pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Staniewskiej (Park Bonarka, Park Woźniców) i mgr inż. Jacka Konopackiego, arch. krajobrazu (Park Bonarka), konsultacji w zakresie doboru roślinności udzieliła mgr inż. ogrodnictwa Katarzyna Fabijanowska.

 

Kurator wystawy: dr hab. inż. arch. Anna Staniewska

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners