The Scorpions - Wind Of Change

Koszykarki AZS PK mistrzyniami!

Długi weekend upływał pod znakiem wielkich sportowych, ale też akademickich emocji. W Gdyni odbywały się (30 maja – 2 czerwca) zmagania finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet oraz mężczyzn. Najlepsze okazały się panie reprezentujące barwy AZS Politechnika Korona Kraków. Drużyna z Krakowa zdobyła tytuł Mistrzyń Polski.

Pierwsze dwa dni turnieju upłynęły pod znakiem emocji grupowych – walki o to, aby zająć jak najwyższe miejsce i awansować do ćwierćfinałów. W grupie D koszykarki AZS PK starły się z drużynami Uniwersytetu Jagiellońskiego (71:51), Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (85:46) i Politechniki Poznańskiej (87:46). Z dorobkiem 6 punktów koszykarki z PK uzyskały I miejsce w grupie i awans do dalszej fazy gry. W ćwierćfinale zawodniczki AZS Politechnika Korona Kraków rozegrały spotkanie z reprezentacją Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (70:56) i pewnie wkroczyły do półfinału, gdzie zmierzyły się z Politechniką Gdańską 72:60.

Do niedzielnego meczu o złoto Akademickich Mistrzostw Polski awansowały również zawodniczki Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, dzięki wygranej z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie 62:52. Ostatecznie, po emocjonującym spotkaniu, złoty medal AMP w koszykówce kobiet trafił do pań z drużyny AZS Politechnika Korona Kraków, które pokonały zespół gospodyń 92:91. Brąz przypadł reprezentantkom Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Politechnika Krakowska zajęła też I miejsce w kategorii uczelni technicznych (II miejsce – AGH Kraków, III – PG Gdańsk).

Skład złotej drużyny z Politechniki Krakowskiej przedstawiał się następująco: Sara Dolenc, Wiktoria Filipowska, Alicja Kopiec, Beata Koroszec, Natalia Ławicka, Paulina Majda, Weronika Mazur, Natalia Popiół, Patrycja Rogalska, Marta Wdowiuk, Sylwia Wojtylas, Weronika Woźniak. Trenerem złotych medalistek jest Artur Włodarczyk.

Przypomnijmy, że Akademickie Mistrzostwa Polski są kontynuacją organizowanych od 1961 r. Mistrzostw Polski Szkół Wyższych i Mistrzostw Polski Typów Uczelni. Rozgrywki organizuje od początku ich powstania Akademicki Związek Sportowy. Zawody AMP obejmują 40 dyscyplin.