Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Detroit City
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

07.01
2020
Konkurs organizowany przez FutureLab PK rozstrzygnięty

Konkurs organizowany przez FutureLab PK rozstrzygnięty

 
Konkurs organizowany przez FutureLab PK rozstrzygnięty
Szesnaście inżynierskich projektów zostanie dofinansowanych w pierwszej edycji „Konkursu na projekty studenckie PK”, organizowanego przez FutureLab Politechniki Krakowskiej. Na realizację innowacyjnych pomysłów studentów uczelnia przeznaczy kilkaset tysięcy złotych.
 
Na ogłoszony w październiku br. konkurs wpłynęło 28 projektów, nad którymi pracuje 198 studentów. Większość uczestników konkursu należy do kół naukowych PK. Największą aktywnością wykazali się studenci Wydziału Mechanicznego. Zgodnie z ideą konkursu i działalności FutureLab, do rywalizacji zgłosiło się także kilka grup multidyscyplinarnych, złożonych ze studentów różnych wydziałów. Każda grupa projektowa, oprócz opisu przedsięwzięcia, dołączała do wniosku konkursowego preliminarz wydatków. W sumie uczestnicy konkursu wnioskowali o dofinansowanie w wysokości 378 tys. zł. Jak wynika z analizy wniosków, aby realizować innowacyjne pomysły studenci potrzebują głównie środków na materiały zużywalne, szkolenia i wyjazdy studyjne.
 
Wnioski projektowe oceniało jury złożone z Rady Naukowej FL oraz przedstawiciela FL. W ocenie projektu uwzględniano: zdefiniowany cel projektu, studium wykonalności i możliwość praktycznego wykorzystania wyników, innowacyjność, oryginalność pracy, nowatorskie podejście do zagadnienia, zakres projektu i przyjętą metodologię. Dodatkowo punktowano: realizowaną lub zadeklarowaną współpracę z otoczeniem gospodarczym w procesie realizacji projektu, możliwość dalszej inkubacji rozwiązania (prowadzącą do wdrożenia), aktywność opiekuna merytorycznego z PK w koordynacji zleceń uczelnia/biznes/samorząd i realizacji dodatkowych zajęć ze studentami (np. w ramach kół naukowych) oraz aktywność studentów.
 
Po dwuetapowych obradach zakwalifikowano do finansowania 16 projektów na kwotę 232 tys. zł. Dodatkowo 3 projekty wskazano jako rezerwowe – będą dofinansowane po spełnieniu dodatkowych warunków, określonych przez Radę Naukową.
 
 
Lista nagrodzonych projektów:
 • PKanoe – budowa łodzi z betonu tekstylnego ze spoiwem o obniżonym śladzie węglowym;
 • Zdalnie sterowana łódź podwodna do działań w warunkach ekstremalnych;
 • Modułowe przystanki;
 • Analiza zmian temperatury powierzchni cieków wodnych w aspekcie szybkiej identyfikacji źródeł zanieczyszczeń;
 • Metoda produkcji znakowanych luminescencyjnie modeli porowatych obiektów heterogenicznych oraz nowa technika badania mechanizmów transportu masy i ciepła w materiałach porowatych, w warunkach aero- oraz hydro- dynamicznych na potrzeby przemysłu wysokich technologii;
 • DOm35;
 • Rośliny w służbie człowiekowi – „zielone” filtry zanieczyszczeń powietrza;
 • Układ jezdny robota mobilnego do realizacji zadań transportowych w zautomatyzowanym systemie magazynowym;
 • Optymalizacja kształtu bezłopatkowej turbiny wiatrowej oraz projekt geometryczny farmy turbin;
 • System wsparcia procesu decyzyjnego dla budownictwa energooszczędnego;
 • Stworzenie i przetestowanie aplikacji mapowej do gier miejskich.
5 projektów prowadzących do wybudowania bolidu elektrycznego PK:
 • Bezpieczeństwo zasilania wysokim napięciem elektrycznego bolidu PK Mech Power;
 • Karoseria bolidu elektrycznego PK Mech Power;
 • Projekt oraz wykonanie ergonomicznego kokpitu kierowcy bolidu elektrycznego PKMechPower;
 • Elementy układu jezdnego bolidu PKMechPower;
 • Projekt głównego zasilania wysokonapięciowego bolidu elektrycznego PKMechPower.
 
Projekty rezerwowe:
 • Projekt polskiego samochodu wyścigowego;
 • Model oceny i wyboru kształtu pętli tramwajowej z uwzględnieniem kryteriów popytu i podaży;
 • Budowa i udostępnienie makiety 3D Krakowa.
 
Ze wszystkimi laureatami konkursu FutureLab będzie spotykał się w styczniu, aby ustalać szczegóły formalne związane z finansowaniem projektów.
 
Zwycięskie pomysły studentów będą finansowane dzięki wsparciu z projektów POWER: „Programowanie doskonałości – PK XXI 2.0. Program rozwoju Politechniki Krakowskiej na lata 2018-22” oraz „DROGA do DOSKONAŁOŚCI – kompleksowy program wsparcia uczelni”, dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, a także ze środków własnych uczelni.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners