U2 - Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me

Konkurs na logo wydziałów Politechniki Krakowskiej

Politechnika Krakowska ogłosiła konkurs na opracowanie projektów znaków graficznych – logo 8 wydziałów. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Prace należy składać do 28 maja br.
Konkurs ma charakter ogólnopolski. Adresowany jest do grafików, projektantów, artystów plastyków, architektów – zarówno osób, jak i firm. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość projektów. Trzy najlepsze otrzymają nagrody finansowe:

I miejsce – 10 000 złotych
II miejsce – 6 000 złotych
III miejsce – 3 000 złotych

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu jednorodnych stylistycznie znaków graficznych, które staną się oficjalnymi elementami identyfikacji wizualnej: Wydziału Architektury, Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, Wydziału Inżynierii Lądowej, Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, Wydziału Mechanicznego. Charakter logo powinien łączyć dobrze rozumianą tradycję Politechniki Krakowskiej z jej aspiracjami i innowacyjnością. Materiał pomocniczy przy opracowywaniu projektu może stanowić Księga Identyfikacji Wizualnej Politechniki Krakowskiej.

Projekt znaków graficznych wydziałów PK powinien obejmować logo w wersji kolorowej i czarno-białej, w rozmiarze 150 x 150 mm oraz w najmniejszym czytelnym dla każdego z ośmiu wydziałów, zestawienie wszystkich logo wydziałów i logo uczelni na jednym arkuszu, a także przykładowe zastosowanie logo jednego wydziału na: wizytówce, papierze firmowym i teczce firmowej.

Prace dostarczone na konkurs oceni Jury, w którym zasiedli: rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jan Kazior, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie prof. dr hab. Stanisław Tabisz, prorektor ds. ogólnych PK prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz oraz dziekani wydziałów PK.

Projekty można nadsyłać (lub dostarczyć osobiście) na adres: Politechnika Krakowska im Tadeusza Kościuszki, bud. Wydziału Inżynierii Lądowej, pok. 115, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków. Termin zgłoszeń mija 28 maja br. o godz. 14.00. Ogłoszenie wyników nastąpi 3 czerwca br.

Regulamin konkursu i karta identyfikacyjna uczestnika dostępne są tutaj.