Powtorka programu - Poranek w Nowinkach

Konkurs „KoKoN" rozstrzygnięty

Inż. Magdalena Głąb, mgr inż. Sonia Kudłacik-Kramarczyk i mgr inż. Anna Drabczyk - Studentki z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej - zostały laureatkami konkursu „KoKoN 2018”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 27 października br. podczas Forum Uczelni Technicznych w Warszawie.

Pierwsze miejsce w kategorii „Innowacja i Nowe Technologie”  zdobył projekt pn. „Technologia otrzymywania innowacyjnych opatrunków hydrożelowych III generacji na bazie chitozanu pochodzącego ze świerszczy z dodatkiem nanocząstek złota”.

Studentki prowadzą prace badawcze pod opieką dr inż. Bożeny Tyliszczak w sekcji Technologia Produktów Naturalnych, działającej w ramach Koła Naukowego Chemików przy Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej. Rezultaty prowadzonych badań były prezentowane na licznych konferencjach krajowych i zagranicznych oraz międzynarodowych wystawach wynalazków.