Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - HERRBATKA - wiosenna w rytmie Indie Rock
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.04
2023
Konkurs „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”

Konkurs „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”

 
Konkurs „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”
Katedra Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów oraz absolwentów architektury, architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w konkursie „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”: zaprojektuj przyjazny dla klimatu i ekologiczny dom jednorodzinny z ogrodem, tożsamy z miejscem, tradycją lokalną i wpisany w krajobraz „hrubieszowa – miasta z klimatem”!


Zadanie konkursowe to stworzenie kompleksowej bio-klimatycznej koncepcji zagospodarowania działki siedliskowej z domem jednorodzinnym i ogrodem dla jednej z trzech proponowanych lokalizacji:

  1. domu miejskiego,
  2. domu podmiejskiego,
  3. domu nad rzeką.

Projekt konkursowy powinien być spójną koncepcją podkreślającą związki między domem, ogrodem, człowiekiem i krajobrazem. Propozycje rozwiązań powinny być przyjazne dla środowiska, uwzględniające mitygację i adaptację do zmian klimatu i wpisujące się w tożsamość kulturową, krajobraz i lokalny „klimat” małego miasta, która będzie wykorzystywać tradycyjne, jak i współczesne technologie ekologiczne low-tech i high-tech.

Konkurs skierowany jest do studentów architektury, architektury krajobrazu i kierunków pokrewnych oraz absolwentów tych kierunków, którzy skończyli studia nie wcześniej niż w roku akademickim 2020/2021 lub ukończą studia w 2023 roku. Udział w konkursie można wziąć indywidualnie albo zespołowo. Organizatorzy zachęcają do tworzenia zespołów interdyscyplinarnych, łączących studentów i absolwentów kierunków, w których możliwa jest wielobranżowa współpraca z architektami i architektami krajobrazu, w tym: inżynierii lądowej, budownictwa, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego, ogrodnictwa, sztuki ogrodowej, gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska, etc.

NAGRODY:

  • I miejsce – 6 000 zł;
  • II miejsce – 4 000 zł;
  • III miejsce – 2 000 zł;
  • 3 wyróżnienia po 1 000 zł każde;
  • wyróżnienia honorowe w postaci dyplomów.

Szczegółowe informacje, ważne terminy oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie PK.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners