Jelonek - BaRock

Kolejny sukces absolwentów PK

Daniel Czyszczoń i Michał Witalis - absolwenci kierunku Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej - zwyciężyli za sprawą projektu mobilnego pokoju hotelowego w międzynarodowym konkursie Radical Innovation, w kategorii Student Winner 2018.

Daniel Czyszczoń i Michał Witalis swoją koncepcję mobilnego rozszerzenia pokoju hotelowego RES (Room Extension Solution) zaprojektowali jeszcze podczas toku studiów. Rozwiązanie dąży do optymalizacji czasu podróży przy założeniu odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa.
Po opuszczeniu samolotu, pasażerowie zostaną powitani w hali przylotów z szybką odprawą na RES. Wewnątrz mobilnego pokoju hotelowego znajdzie się pełnowymiarowe łóżko, obszerna przestrzeń na bagaż z szafkami i małą szafą oraz w pełni funkcjonalna łazienka.
Zwycięzcy dwunastej edycji konkursu Radical Innovation zaprezentują swoje koncepcje podczas finałowej gali, która odbędzie się 3 października br. w New Museum w Nowym Jorku.