Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - NowineX
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

27.10
2020
Kolejni pracownicy PK z nominacjami profesorskimi

Kolejni pracownicy PK z nominacjami profesorskimi

 
Kolejni pracownicy PK z nominacjami profesorskimi
Do grona osób, którym prezydent RP nadał tytuł profesora, dołączyli kolejni naukowcy z Politechniki Krakowskiej: Aleksander Prociak z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej i Sebastian Skoczypiec z Wydziału Mechanicznego. Ceremonia wręczenia nominacji odbędzie się w późniejszym terminie.

Prof. dr hab. inż. Aleksander Prociak jest zastępcą kierownika Katedry Chemii i Technologii Polimerów na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Prowadzi przede wszystkim badania w obszarze materiałów poliuretanowych, w tym szczególnie pianek (sztywnych, elastycznych, wysokoelastycznych) i elastomerów. Realizowane prace ukierunkowane są na otrzymywanie materiałów poliuretanowych z udziałem komponentów z surowców odnawialnych i odpadowych, a także modyfikację kompozycji poliuretanowych w celu wytworzenia produktów o zaprojektowanych właściwościach. Prof. Aleksander Prociak jest autorem blisko 80 publikacji w czasopismach naukowych, 1 monografii oraz współautorem 2 książek i 12 rozdziałów w monografiach, w tym obcojęzycznych. Wielokrotnie brał udział jako prelegent w krajowych i międzynarodowych konferencjach. Należy do Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. 

 

Prof. dr hab. inż. Sebastian Skoczypiec jest dyrektorem Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Jego działalność naukowo-badawcza oraz publikacyjna skoncentrowana jest wokół niekonwencjonalnych metod wytwarzania części maszyn i narzędzi tj. obróbki elektrochemicznej, elektroerozyjnej i laserowej. Zajmuje się m.in. problematyką adaptacji wspomnianych procesów w obszarze mikrowytwarzania oraz podstawami teoretycznymi i technologicznymi ich integracji w ramach technologii sekwencyjnych i hybrydowych. Autor ponad 130 publikacji naukowych. Ekspert Komisji Europejskiej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Prof. Sebastian Skoczypiec uczestniczył w kilkunastu projektach badawczych, w tym międzynarodowych. Należy do Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk (zastępca przewodniczącego), Akademii Inżynierskiej w Polsce, European Scientific Association for Material Forming (ESAFORM). 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners