Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Various Artists - Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

24.09
2021
Kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Pracownicy PK przygotowali liczne atrakcje

Kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Pracownicy PK przygotowali liczne atrakcje

 
Kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Pracownicy PK przygotowali liczne atrakcje
24 września br. odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. To już 15. edycja wydarzenia, w którego organizację – tradycyjnie – włącza się Politechnika Krakowska. MNN zostanie zorganizowana w 433 miastach Europy, w tym w siedmiu małopolskich.
 
Naukowe eksperymenty, pokazy i demonstracje oraz najciekawsze naukowe odkrycia będą prezentowane przez naukowców i pasjonatów nauki z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Oświęcimia, Chrzanowa, Skawiny i Niepołomic – przez szkoły wyższe, instytuty naukowe, firmy i instytucje popularyzujące naukę. Program tegorocznej edycji został opracowany przez ponad 37 jednostek edukacyjnych. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników oraz możliwość dotarcia do większej liczby zainteresowanych osób, wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. 
 

W tym roku atrakcje na Małopolską Noc Naukowców przygotowują pracownicy trzech wydziałów Politechniki Krakowskiej: Inżynierii i Technologii Chemicznej, Mechanicznego, Inżynierii Materiałowej i Fizyki. Już jutro o godz. 18.00 na kanale Wydziału Mechanicznego na YouTube będzie można śledzić różne pokazy, np. związane z zagęszczaniem materiałów, spawaniem, odlewnictwem, a także prezentacje dotyczące m.in. osiągnięć studentów i pracowników PK, takich jak: bioniczna ręka, pojazdy skonstruowane w ramach prac dyplomowych, symulator tramwaju, prace studentów kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Noc Naukowców na WM to także okazja do wirtualnego zwiedzania unikatowych laboratoriów Politechniki Krakowskiej, jak Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej czy Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych.

 
Ponadto w piątek o godz. 10.00 odbędzie się webinar z technologii druku 3D, prowadzony m.in. przez ekspertów WM – dr. inż. Dominika Wyszyńskiego i dr. inż. Marcina Grabowskiego – w ramach hub4industry (współtworzonego przez PK regionalnego centrum innowacji cyfrowych). W czasie pokazu zaprezentowane zostaną techniki: stereolitografii, spiekania laserowego, osadzania stopionego materiału. Po prezentacjach przewidziano czas na pytania do ekspertów w ramach sesji Q&A. Rejestracji na webinar można dokonać tutaj. Zobacz też stronę wydarzenia na Facebooku
 
Pracownicy Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej przygotowali interesujące wykłady, które będzie można śledzić na YouTube: „Krótka historia śmieci…”„Jak naukowcy wskrzesić mamuta postanowili…”„Świecące suplementy diety, czyli o wykorzystaniu fluorescencji w oznaczaniu przeciwutleniaczy”„Inżynieria chemiczna w naszym życiu codziennym”„Nanomateriały włókniste o makromocy”. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych widzów. Program pn. „Chemia jest fajna i… wszędzie wokół nas!” składa się z następujących punktów: „Magia kolorów”„Ale jaja…”„Laboratorium chemiczne w kuchni”„Fascynująca fluorescencja”„Czy wydruk 3D potrafi pływać?”„Czym jest żywica UV?”„Światło też ma moc”„Mleko w oczach chemika”„Pisanie drożdżami”„Zaginanie światła”„Mroczne oblicze chemii…”. WIiTCh przygotował też quizy i zagadki chemiczne: „Czy wiesz jak segregować odpady?”„Chemik w domu”„Biochemia na co dzień”„Nie taka chemia straszna jak ją malują, czyli quiz wiedzy dotyczący chemii w codziennym życiu”„Jak dobrze znasz wybitnych polskich chemików? –  quiz wiedzy o naukowcach, którzy zmienili świat”„Czy los Matki Ziemi jest dla mnie ważny? – sprawdź jaki wpływ na środowisko ma Twoje postępowanie”„Agenci czystości, czyli którym ekologicznym środkiem czyszczącym jesteś?”„Na bis!... Bagietka, szkiełko, cylinder, czyli wizyta w chemicznym laboratorium!”. Wszystkie materiały będą dostępne 24 września od godz. 10.00. 
 
Pełny program pokazów i prezentacji Politechniki Krakowskiej w ramach 15. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców znajduje się na stronie wydarzenia: nocnaukowcow.malopolska.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners