Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.03
2022
Kolejna edycja konkursu „O Złoty Indeks PK” rozstrzygnięta

Kolejna edycja konkursu „O Złoty Indeks PK” rozstrzygnięta

 
Kolejna edycja konkursu „O Złoty Indeks PK” rozstrzygnięta
57 osób zdobyło „Złoty Indeks” Politechniki Krakowskiej, a więc dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnię. 26 lutego odbył się finał konkursu, w którym swoje umiejętności z zakresu matematyki, chemii i informatyki – każdy uczestnik wybierał na etapie rejestracji tylko jeden przedmiot – sprawdziło 80 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczelnia już po raz 7. zorganizowała konkurs „O Złoty Indeks PK”. Za organizację i przeprowadzenie przedsięwzięcia odpowiedzialna była Komisja Konkursowa, której przewodniczył prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer. Nowością w zakończonej właśnie edycji była możliwość wyboru informatyki. Wcześniej rywalizacja toczyła się tylko w dwóch dyscyplinach – matematyce i chemii. Rejestracja do konkursu prowadzona była elektronicznie między 6 grudnia 2021 r. a 6 stycznia 2022 r. I etap odbył się on-line za pośrednictwem platformy e-learningowej. Do finału zakwalifikowało się 89 osób (46 z matematyki, 32 z chemii oraz 11 z informatyki) z całej Polski. Najliczniej reprezentowane były trzy województwa: małopolskie, podkarpackie i śląskie. 
 
W finałowych zmaganiach wzięło udział 80 uczniów. II etap konkursu „O Złoty Indeks PK” odbył się stacjonarnie z zastosowaniem wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa związanych z ochroną przed COVID-19. Uczestnicy zostali podzieleni na niewielkie grupy – każda z nich rozwiązywała zadania w osobnych salach wykładowych na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. 
 
Stawką w konkursie były dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów I stopnia na PK, za wyjątkiem inżynierii wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym oraz kierunków oferowanych przez Wydział Architektury. Na laureatów czekało 200 (laureaci I stopnia), 100 (laureaci II stopnia) lub 60 (laureaci III stopnia) punktów. Ponadto dla laureatów I stopnia, którzy podejmą studia na Politechnice Krakowskiej oraz zaliczą pierwszy semestr, przyznane zostaną nagrody finansowe w ramach programu „Student Lider pierwszego roku”. 
 
„Złote Indeksy PK” zdobyło w tym roku 57 uczniów: 37 osób mierzących się z zadaniami matematycznymi (laureaci I stopnia – 6 osób; laureaci II stopnia – 14 osób; laureaci III stopnia – 17 osób),  14 uczestników, którzy zajmowali się zagadnieniami z chemii (laureaci II stopnia – 1 osoba; laureaci III stopnia – 13 osób) i 6 z informatyki (laureaci II stopnia – 2 osoby; laureaci III stopnia – 4 osoby).
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners