Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Czeslaw Spiewa - Mieszko i Dobrawa Jako Poczatek
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

09.06
2021
„Koleje Dużych Prędkości i ich wpływ na przyszłość turystyki”

„Koleje Dużych Prędkości i ich wpływ na przyszłość turystyki”

 
„Koleje Dużych Prędkości i ich wpływ na przyszłość turystyki”
8 czerwca 2021 roku na Politechnice Krakowskiej odbyła się Polsko-Chorwacka Konferencja pt.: „Budowa Kolei Dużych Prędkości wsparciem dla rozwoju ruchu turystycznego między Bałtykiem i Adriatykiem”.

 

W ostatnich latach rządy Chorwacji i Polski podejmowały znaczne wysiłki w zakresie modernizacji i rozbudowy kolei oraz rozwoju transportu kolejowego. Starania te bazowały nie tylko na klasycznych rozwiązaniach technologicznych, ale również zmierzały w kierunku budowy Kolei Dużych Prędkości (KDP).  Jaki wpływ na rozwój turystyki będą miały Koleje Dużych Prędkości? O tych i innych problemach oraz planach rozmawiali liczni eksperci w trakcie konferencji.

Do udziału zaproszono przedstawicieli ministerstw obu państw, organizacji i izb z branży turystycznej i kolejowej oraz instytutów i uczelni zajmujących się tą tematyką. Referat wprowadzający pt. „Stan prac nad rozwojem kolei dużych prędkości w Europie Środkowo-Wschodniej”  wygłosił dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Szarata. 

Konferencję objęli patronatem p. Oleg Butković, Minister Morza, Transportu i Infrastruktury Republiki Chorwacji oraz p. Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury Rzeczpospolitej Polskiej. Swój udział wzięli również m.in. Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce, p. Tomislav Vidošević, Sekretarze Stanu odpowiedzialni za turystykę, p. Andrzej Gut-Mostowy oraz p. Tonči Glavina.

Organizatorem wydarzenia był Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, przy współpracy z PK, Wyższą Szkołą Bankową w Chorzowie i AWF Kraków.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners