Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

OneRepublic - Waking Up
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

24.08
2021
Kandydaci na motorniczych będą szkoleni w symulatorze tramwaju

Kandydaci na motorniczych będą szkoleni w symulatorze tramwaju

 
Kandydaci na motorniczych będą szkoleni w symulatorze tramwaju
W ramach wieloletniej współpracy MPK SA w Krakowie z Katedrą Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej rozpoczęte zostały pilotażowe szkolenia kandydatów na motorniczych z wykorzystaniem symulatora tramwaju NGT6, który znajduje się na uczelni.
Zanim kandydaci odbywający kurs u krakowskiego przewoźnika wsiądą do prawdziwego wagonu, mogą trenować prowadzenie tramwaju w takim urządzeniu. Pierwsza grupa kandydatów odbyła już takie szkolenie w piątek, 20 sierpnia. Uczestnicy zajęć mogli w praktyce wykorzystać zdobytą już na kursie wiedzę teoretyczną z prowadzenia tramwaju. Dzięki symulatorowi mogli poczuć się jak w prawdziwym pojeździe, ruszać i zatrzymywać się na przystankach, zmieniać zwrotnice oraz przejeżdżać przez różnego rodzaju skrzyżowania.
 
- Wszystkie osoby były bardzo zadowolone z tego szkolenia – podkreśla Maciej Górowski – pomysłodawca i instruktor symulatora z Politechniki Krakowskiej.
 
Szkolenie z wykorzystaniem symulatora ma jeszcze bardziej pomóc w jak najlepszym przygotowaniu kandydatów do pracy na stanowisku motorniczego. Jeżeli obecne pilotażowe zajęcia zostaną pozytywnie ocenione przez uczestników to zostaną one na stałe wprowadzone jako element kursu na motorniczego w Krakowie.
 
Szkolenia takie miały być już realizowane wcześniej, jednak plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.
 
---
 
źródło: MPK S.A. Kraków
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners