Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Coma - Pierwsze wyjscie z mroku
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

01.10
2020
Już wkrótce XV Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna

Już wkrótce XV Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna

 
Już wkrótce XV Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna
W piątek, 16 października w Centrum Kultury Żydowskiej na Kazimierzu rozpoczną się XV Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna. W tym roku wystąpią m.in. Adam Makowicz, Andrzej Białko, Malawski Trio, Marcin Wieczorek oraz stypendyści Fundacji Pro Musica Bona.

Zamysł tego wydarzenia muzycznego powstał według dobrych krakowskich wzorów, w kawiarni przy kawie. Siedzieliśmy razem z Eleną Braslavsky, pianistką z USA, choć urodzoną w Moskwie, i Jeremy Findleyem, wiolonczelistą z Kanady, rozważając co i jak zrobić, aby muzyka kameralna zagościła na trwale w naszym Centrum, a tym samym na krakowskim Kazimierzu. Choć muzyka była jest najważniejsza, chodziło również o podkreślenie  lokalności, jak i uniwersalności Kazimierza, z jego bogatą i tragiczną historią, pamiętając że jest od 1978 r. na Liście UNESCO Wspólnego Dziedzictwa Ludzkości – mówi Joachim Russek, dyrektor Fundacji Judaica – Centrum Kultury Żydowskiej.
 
Feliks Mendelssohn, jego pozycja w historii muzyki, jego biografia, zdecydowały, że został patronem Dni Muzyki. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2006 r . i od tego czasu to muzyczne wydarzenie wpisało się w krajobraz kulturowy Kazimierza.
 
Pierwotnie XV Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna miały się odbyć maju. Plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa SARS-Cov-2. Organizatorzy wracają jednak z wydarzeniem w październiku - przy zachowaniu absolutnie wszelkich obowiązujących zasad sanitarnych. Proszą więc o przybycie w maseczkach zakrywających nos i usta, a także o zachowanie dystansu.
 

Program XV Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna:

  • piątek, 16 października, godz. 19.00 – koncert inauguracyjny In memoriam Maestro Krzysztofa Pendereckiego: Malawski Trio: Maciej Lulek – skrzypce, Barbara Łypik-Sobaniec – wiolonczela, Sławomir Cierpik - fortepian
  • sobota, 17 października, godz. 19.00 – recital fortepianowy: Marcin Wieczorek
  • niedziela, 18 października, godz. 19.00 – Ewa Demarczyk in memoriam – pokaz archiwalnych materiałów filmowych prezentujących „Czarnego Anioła” polskiej piosenki (wstęp wolny)
  • poniedziałek, 19 października, godz. 19.00 – koncert kameralny: Łukasz Długosz – flet, Agata Kielar-Długosz – flet, Marek Toporowski – klawesyn
  • wtorek, 20 października, godz. 19.00 (kościół ewangelicki, ul. Grodzka 58) – koncert organowy: Andrzej Białko
  • środa, 21 października, godz. 19.00 – koncert jazzowy: Adam Makowicz
  • czwartek, 22 października, godz. 19.00 – koncert kameralny: Marcin Markowicz – skrzypce, Piotr Sałajczyk – fortepian
  • piątek, 23 października, godz. 19.00 – koncert stypendystów Fundacji Pro Musica Bona

Szczegółowe informacje na stronie internetowej judaica.pl.

 

---

źródło: Kraków.pl

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners