Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Amy Macdonald - Slow It Down
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

14.02
2023
Już dziś debata!

Już dziś debata!

 
Już dziś debata!
We wtorek, 14 lutego na Politechnice Krakowskiej odbędzie się debata na temat przyszłości krakowskiego transportu. Jest to wydarzenie towarzyszące Krakowskiemu Panelowi Transportowemu.

styczną będą oni wspierać mieszkańców w dyskusji nad tym, jak miasto i mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu. W trakcie rozmów zostaną poruszone następujące tematy:

•  W jaki sposób możemy optymalizować przemieszczanie się po mieście?


• W jaki sposób powinno zapewniać się miejsca parkingowe w mieście?


• W jaki sposób możemy zmniejszyć emisję z transportu i zarządzać ruchem pojazdów na terenie Krakowa po domknięciu obwodnicy autostradowej?


Debata odbędzie się we wtorek, 14 lutego o godz. 17.30 na Politechnice Krakowskiej. Spotkanie będzie miało miejsce w budynku „Działownia” przy ul. Warszawskiej 24 (sala wykładowa 1/7, piętro I).


Wyniki rozmów przeprowadzonych podczas debaty zostaną przedstawione panelistom i panelistkom w trakcie Krakowskiego Panelu Transportowego. W ramach panelu w marcu 2023 r., wylosowani mieszkańcy Krakowa będą podejmować kluczowe dla mieszkańców decyzje w obszarze zrównoważonego transportu.

 
Krakowski Panel Transportowy jest panelem obywatelskim, a zatem stanowi formę demokracji deliberacyjnej, która bazuje na bezpośrednim udziale społeczności w procesie podejmowania decyzji. Rolą losowo wyłonionej grupy obywateli i obywatelek (reprezentujących ogólną populację miasta) jest rozstrzygnięcie danej sprawy, biorąc pod uwagę dobro wspólne. W przypadku Krakowskiego Panelu Transportowego mieszkańcy i mieszkanki Krakowa będą mogli wypowiedzieć się w sprawach dotyczących zrównoważonego transportu. Do udziału zostaną zaproszeni również eksperci, którzy podzielą się z uczestnikami panelu wiedzą specjalistyczną z zakresu zrównoważonego transportu.

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners