Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Guns N' Roses - You Could Be Mine
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.06
2024
Już czas rozpocząć marsz na Politechnikę!

Już czas rozpocząć marsz na Politechnikę!

 
Już czas rozpocząć marsz na Politechnikę!
Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia pierwszego stopnia rozpoczęta. Twoja kariera zaczyna się na PK!

W tym roku kandydaci na studia mogą się zarejestrować na dowolną liczbę kierunków studiów pierwszego stopnia. Jednak każda rejestracja jest niezależna – to znaczy, że studia o tej samej nazwie, ale prowadzone w różnej formie (stacjonarnej i niestacjonarnej) oraz prowadzone w języku angielskim liczą się jako osobne rejestracje – i wymaga wniesienia osobnej opłaty rekrutacyjnej.

 

Rejestracja kandydatów na studia I stopnia zaczęła się 3 czerwca o godz. 9.00. Na większości kierunków potrwa ona do 17 września br. do godz. 12.00. Wyjątkiem jest rejestracja na kierunek architektura – kandydaci mogą się na niego rejestrować tylko do 10 czerwca do godz. 12.00. Inne terminy obowiązują także na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Rejestracja potrwa od 3 czerwca od godz. 9.00 do 10 września do godz. 12.00.

 

Nowości w ofercie dydaktycznej

 

Na kandydatów czeka ponad 30 kierunków studiów w tym kilka nowości: biotechnologia przemysłowaekotechnologie dla zrównoważonego rozwoju i informatyka materiałowa.

 

Biotechnologia przemysłowa jest interdyscyplinarną dziedziną bazującą na naukach przyrodniczych i technicznych. Wykorzystuje systemy biologiczne w produkcji przemysłowej i ochronie środowiska. Podczas nauki na tym kierunku studenci zdobędą m.in. umiejętności w zakresie nowoczesnych technik laboratoryjnych, mikrobiologii przemysłowej, procesów biotechnologicznych w przemyśle oraz szeroko rozumianej inżynierii i technologii chemicznej. Kierunek prowadzony jest na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej.

 

Ekotechnologie dla zrównoważonego rozwoju na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej to kierunek dla osób, które swoją karierę zawodową chcą związać z rozwijaniem nowych, przyjaznych dla środowiska technologii. Program zajęć obejmuje m.in. odnawialne źródła energii, podstawy procesów i technologii przemysłowych, technologie związane z ochroną powietrza, wody i gleby, monitoring zanieczyszczeń, odzysk materiałów i energii, podstawy AI oraz nanotechnologie i nowoczesne materiały.

 

Informatyka materiałowa łączy elementy informatyki, fizyki, chemii i materiałoznawstwa. Program realizowany na kierunku jest wszechstronny i nowoczesny. Absolwenci opanują metody numeryczne i obliczeniowe oraz umiejętność implementacji algorytmów w językach C++ i Python. Będą umieli badać zachowania materiałów w różnych warunkach przy pomocy symulacji komputerowych, poznają podstawy fizyki, chemii, materiałoznawstwa, specjalistycznych zagadnień z zakresu technologii nowoczesnych materiałów, repozytoriów danych materiałowych i metod badania materiałów, a także zostaną przygotowani do analizy dużych zbiorów danych. Kierunek jest prowadzony przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki. 

 

Jak wziąć udział w rekrutacji na PK?

 

Osoby, które chcą wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym muszą dokonać rejestracji w elektronicznym systemie. Ważne jest także dokonanie opłaty rekrutacyjnej w terminie oznaczonym w harmonogramie rekrutacji. Na kandydatów na kierunek architektura czeka także egzamin z predyspozycji artystycznych. Egzamin odbędzie się 12 czerwca. Godzinę i salę egzaminacyjną kandydaci znajdą na swoim koncie nie później niż na 2 dni przed terminem egzaminu. 

 

Kandydaci na kierunek inżynieria wzornictwa przemysłowego muszą złożyć w terminie przewidzianym w harmonogramie rekrutacji portfolio. Należy je przesłać zdalnie w systemie rejestracji kandydatów. 

 

Rejestracji na studia na PK można dokonać nawet jeśli nie posiada się jeszcze wyników z egzaminu maturalnego. Pola dotyczące wyników i numeru świadectwa dojrzałości można ominąć na etapie zakładania konta w systemie rejestracji. Ważne, by po otrzymaniu wyników uzupełnić je w systemie lub – jeśli wyniki zostały pobrane z Krajowego Rejestru Matur – sprawdzić czy wszystkie dane są poprawne. 

 

W razie wątpliwości lub problemów kandydaci mogą się kontaktować z Komisjami Rekrutacyjnymi oraz Działem Kształcenia. Wszystkie dane kontaktowe dostępne są na stronie Portalu Rekrutacyjnego w zakładce Kontakt

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners