Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

THE RASMUS - Livin' In A World Without You
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

17.03
2015
IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMU FILOZOFICZNEGO

IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMU FILOZOFICZNEGO

 
IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMU FILOZOFICZNEGO
Festiwal Filmu Filozoficznego jest pierwszą tego typu imprezą filozoficzno-filmową w Polsce, Europie i na świecie, a jego podstawowym celem jest promocja interdyscyplinarnego podejścia do sztuki filmowej. Wydarzenie przybliża nietypowe zjawiska w dziedzinie kultury, oryginalnych i kontrowersyjnych twórców prezentujących odważne i autorskie myślenie o świecie. To też przede wszystkim idealna przestrzeń do dyskusji, refleksji nad uniwersalnymi wartościami oraz współczesną wizją człowieka.

IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMU FILOZOFICZNEGO

Jawnie nie zgadzam się, by robić kino”

Pier Paolo Pasolini

Filmowanie jest filozofowaniem.

Nie ma przekazu, który nie niósłby w sobie pewnej wizji świata. Nie ma ustawienia kamery, które jest bez znaczenia. Nie ma wyboru, który byłyby tylko czysto estetycznym rozstrzygnięciem.

CZAS: 19-21 marca 2015 r.

MIEJSCE: Muzeum Manggha, Narodowy Stary Teatr, Kinokawiarnia KIKA, Konfederacka 4

WSPÓŁORGANIZATORZY: Włoski Instytut Kultury w Krakowie, portal internetowy Nowa Zofia

INFO: www.festiwalfilmufilozoficznego.com

Stowarzyszenie EKSIT oraz Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają po raz dziewiąty na interdyscyplinarne przedsięwzięcie łączące filozofię i film. Naszą uwagę kierujemy tym razem w stronę Włoch, jako głównego bohatera festiwalu wybierając Pier Paolo Pasoliniego. Hasłem przewodnim nadchodzącej edycji jest: amor fati/fatum amoris. Celem takiego tematu jest zwrócenie uwagi widzów na uniwersalność i ponadczasowość zagadnienia roli losu w życiu człowieka- zmaganiom z nim, akceptacji bądź niemożliwości pogodzenia się z nim, afirmacji życia ze wszystkim, co przynosi, bądź odrzucaniu go.

 

W ramach tegorocznej edycji festiwalu zapraszamy na spotkanie autorskie z  Piotrem Kletowskim połączone z promocją jedynej w Polsce monografii Pasoliniego „Pier Paolo Pasolini. Twórczość filmowa”. Spotkanie to poświęcone będzie wieloaspektowej twórczości artysty. Wydarzenie wzbogaci dwugłos Piotra Kletowskiego i Krzysztofa Bielawskiego, którzy będą dyskutować, który z członów hasła tegorocznej edycji - amor fati/fatum amoris - lepiej opisuje postawę życiową i twórczą Pasoliniego. Figurę naszego głównego bohatera będziemy mogli także dogłębniej poznać dzięki projekcji poświęconego mu filmu dokumentalnego „Prochy Pasoliniego” i spotkaniu z jego twórcami: reżyserem Pasqualem Misuracą oraz producentką Alexandrą Zambą. Pragniemy przybliżyć również mniej znaną twórczość Pasoliniego, zwłaszcza dramaturgiczną i poetycką. Polski oddźwięk dramatów autorstwa Pasoliniego poznamy dzięki przywołaniu zapisów i archiwaliów spektakli:“Affabulazione” w reżyserii Krzysztofa Babickiego z Narodowego Starego Teatru w Krakowie, “Affabulazione” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego z Teatru Studio w Warszawie, “T.E.O.R.E.M.A.T.” w reżyserii Grzegorza Jarzyny z Teatru Rozmaitości w Warszawie oraz “Orgia” w reżyserii Wiktora Rubina z Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Dramaturgiczny obszar sztuki Pasoliniego pomogą przybliżyć tłumacze jego dramatów: Ewa Bal i Józef Opalski oraz ekspertki z Włoch: Erminia Passannanti i Stefania Parigi. Okazją do zapoznania się z poezją Pasoliniego będzie wieczór poświęcony odczytom jego wierszy w tłumaczeniu Jarosława Mikołajewskiego z tomu „Bluźnierstwo”, a także poetyckiej twórczości artystów polskich i włoskich inspirujących się tym aspektem sztuki naszego bohatera. Dodatkowo pojawią się projekcje filmów młodego niezależnego twórcy polsko-włoskiego Mariusza (Mario) Wojtowicza, aspirującego do tworzenia kina filozoficznego.

 

 

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners