Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków
tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823
Obserwuj nas na:
ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!
Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.
IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMU FILOZOFICZNEGO
„Jawnie nie zgadzam się, by robić kino”
Pier Paolo Pasolini
Nie ma przekazu, który nie niósłby w sobie pewnej wizji świata. Nie ma ustawienia kamery, które jest bez znaczenia. Nie ma wyboru, który byłyby tylko czysto estetycznym rozstrzygnięciem.
CZAS: 19-21 marca 2015 r.
MIEJSCE: Muzeum Manggha, Narodowy Stary Teatr, Kinokawiarnia KIKA, Konfederacka 4
WSPÓŁORGANIZATORZY: Włoski Instytut Kultury w Krakowie, portal internetowy Nowa Zofia
INFO: www.festiwalfilmufilozoficznego.com
Stowarzyszenie EKSIT oraz Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają po raz dziewiąty na interdyscyplinarne przedsięwzięcie łączące filozofię i film. Naszą uwagę kierujemy tym razem w stronę Włoch, jako głównego bohatera festiwalu wybierając Pier Paolo Pasoliniego. Hasłem przewodnim nadchodzącej edycji jest: amor fati/fatum amoris. Celem takiego tematu jest zwrócenie uwagi widzów na uniwersalność i ponadczasowość zagadnienia roli losu w życiu człowieka- zmaganiom z nim, akceptacji bądź niemożliwości pogodzenia się z nim, afirmacji życia ze wszystkim, co przynosi, bądź odrzucaniu go.
W ramach tegorocznej edycji festiwalu zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Kletowskim połączone z promocją jedynej w Polsce monografii Pasoliniego „Pier Paolo Pasolini. Twórczość filmowa”. Spotkanie to poświęcone będzie wieloaspektowej twórczości artysty. Wydarzenie wzbogaci dwugłos Piotra Kletowskiego i Krzysztofa Bielawskiego, którzy będą dyskutować, który z członów hasła tegorocznej edycji - amor fati/fatum amoris - lepiej opisuje postawę życiową i twórczą Pasoliniego. Figurę naszego głównego bohatera będziemy mogli także dogłębniej poznać dzięki projekcji poświęconego mu filmu dokumentalnego „Prochy Pasoliniego” i spotkaniu z jego twórcami: reżyserem Pasqualem Misuracą oraz producentką Alexandrą Zambą. Pragniemy przybliżyć również mniej znaną twórczość Pasoliniego, zwłaszcza dramaturgiczną i poetycką. Polski oddźwięk dramatów autorstwa Pasoliniego poznamy dzięki przywołaniu zapisów i archiwaliów spektakli:“Affabulazione” w reżyserii Krzysztofa Babickiego z Narodowego Starego Teatru w Krakowie, “Affabulazione” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego z Teatru Studio w Warszawie, “T.E.O.R.E.M.A.T.” w reżyserii Grzegorza Jarzyny z Teatru Rozmaitości w Warszawie oraz “Orgia” w reżyserii Wiktora Rubina z Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Dramaturgiczny obszar sztuki Pasoliniego pomogą przybliżyć tłumacze jego dramatów: Ewa Bal i Józef Opalski oraz ekspertki z Włoch: Erminia Passannanti i Stefania Parigi. Okazją do zapoznania się z poezją Pasoliniego będzie wieczór poświęcony odczytom jego wierszy w tłumaczeniu Jarosława Mikołajewskiego z tomu „Bluźnierstwo”, a także poetyckiej twórczości artystów polskich i włoskich inspirujących się tym aspektem sztuki naszego bohatera. Dodatkowo pojawią się projekcje filmów młodego niezależnego twórcy polsko-włoskiego Mariusza (Mario) Wojtowicza, aspirującego do tworzenia kina filozoficznego.
Facebook Instagram Poliechnika Krakowska GALERIA RADIOWA Nasza Politechnika Klub Kwadrat © Copyright 2011