Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Kiss - God Gave You Rock&Roll To You
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

04.05
2021
IX edycja konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” rozstrzygnięta

IX edycja konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” rozstrzygnięta

 
IX edycja konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” rozstrzygnięta
Dominik Ryś, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zwyciężył w IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Finał tegorocznych zmagań odbył się 23 kwietnia. Po raz pierwszy II etap miał formę zdalną.

Do finału konkursu organizowanego przez Dział Promocji Politechniki Krakowskiej zakwalifikowało się dziesięcioro najlepszych uczestników I etapu: pięcioro uczniów i pięcioro studentów. 23 kwietnia odbył się II etap, który w tym roku – ze względu na pandemię – przybrał formę testu on-line. Finaliści musieli zmierzyć się z 30 pytaniami dotyczącymi życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Ważna była nie tylko doskonała znajomość bogatej i barwnej biografii patrona Politechniki Krakowskiej, ale również szybkość udzielania odpowiedzi. O ostatecznym wyniku decydowały punkty uzyskane za poprawne odpowiedzi (1 punkt za każdą poprawną odpowiedź), a także punkty za niewykorzystany czas (0,5 punktu za każdą pełną minutę niewykorzystanego czasu). 
 
Zwycięzcą IX edycji konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” został Dominik Ryś z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu (na zdjęciu / fot. archiwum prywatne). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Krakowska, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, a trzecie Karolina Krańska z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie. 
 
Kolejne miejsca, w kolejności od czwartego, zajęli: Adrian Mazik (Zespół Szkół w Krzepicach), Mateusz Słupiński (Uniwersytet Szczeciński), Marcel Tomalski (II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim), Błażej Koziełek (I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim), Piotr Tomasik (Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki), Kamil Wiatr (Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki), Paweł Zyglewski (Politechnika Gdańska). 
 
Na finalistów, jak co roku, czekały atrakcyjne nagrody. Zwycięzca wywalczył laptopa oraz 2 tys. złotych. Drugie miejsce nagrodzono smartfonem i nagrodą finansową w wysokości 1,5 tys. złotych. Zdobywczyni trzeciego miejsca otrzyma czytnik e-booków oraz 500 złotych. Do osób, które uplasowały się na miejscach od czwartego do dziesiątego trafią nagrody książkowe. Ponadto najlepsi w klasyfikacji uczniowie (Aleksandra Krakowska, Karolina Krańska, Adrian Mazik) otrzymają dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na dowolny kierunek studiów I stopnia na Politechnice Krakowskiej (z wyjątkiem kierunków architektura krajobrazu i inżynieria wzornictwa przemysłowego). 
 
Nad warstwą merytoryczną konkursu czuwała Komisja pod przewodnictwem prorektora ds. studenckich PK dr. inż. Marka Bauera. Zasiedli w niej: prof. dr hab. Michał Baczkowski (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr hab. Krzysztof Ślusarek (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr inż. arch. Krzysztof  Wielgus (Politechnika Krakowska, Wydział Architektury), mgr Robert Springwald (wiceprezes Fundacji im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie) i mgr Piotr Kapusta (Muzeum Krakowa). 
 
Patronat honorowy nad konkursem sprawował rektor PK prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz. 
 
Więcej o konkursie: www.kosciuszko.pk.edu.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners