Radio Nowinki - Muzyczne Niezapominajki - The Cure

Inżynieria pojazdów szynowych na Wydziale Mechanicznym PK

Od najbliższego roku akademickiego w ofercie Wydziału Mechanicznego pojawi się nowa specjalność - inżynieria pojazdów szynowych, która zostanie uruchomiona na studiach I stopnia w ramach kierunku transport.

Uruchomienie nowej specjalności umożliwia współpraca z firmą NEWAG, czołowym polskim producentem nowoczesnego taboru szynowego oraz z innymi wiodącymi firmami z branży transportu szynowego. Studenci w trakcie kształcenia będą odbywać płatne staże w firmach oraz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez praktyków z branży, dzięki czemu zdobędą wiedzę i umiejętności odpowiadające oczekiwaniom przedsiębiorców.

Więcej informacji o nowej specjalności na stronie Instytutu Pojazdów Szynowych m8.mech.pk.edu.pl oraz www.pk.edu.pl.